مقالات و یادداشت ها
جامعه ايران از بسياري جهات دچار تغييرات شده است؛ به ‌طور طبيعي شناخت جزييات اين تغييرات نياز مبرم همه ما ازجمله حكومت‌كنندگان است.
سه شنبه, 24 بهمن,1396
نبايد فريب اين نتايج را خورد
شنبه, 21 بهمن,1396
در جامعه امروز ایران چند موضوع گوناگون با عنوان مسائل یا مشکلات مردم در ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی مطرح است. روال معمول در نظرسنجی‌ها این است که فهرستی از این مسائل و مشکلات به عنوان مهم‌ترین مسائل مطرح و نظر پرسش‌شوندگان درباره آنها بررسی می‌شود
شنبه, 21 بهمن,1396
پايين ترين حد اعتماد به دولت در تاريخ سياسي آمريكا
الأربعاء, 18 اكتوبر,2017
حال اقتصاد بازنشستگان در كشور وخيم است
دوشنبه, 24 مهر,1396
براساس آمار سازمان ثبت احوال در نه ماهه سال 95 بیشترین طلاق ثبت شده مربوط به ازدواج‌هایی بوده است که کمتر از یک سال از عمر آن‌ها گذشته است.
چهار شنبه, 12 مهر,1396
غلبه «فرهنگ شفاهي» بر «فرهنگ كتبي»، مانع از بروز «فرهنگ گفت‌وگو» در ايران شده است
دوشنبه, 03 مهر,1396
«شاخص نظم و قانون گالوپ» در قالب چهار پرسش احساس امنیت فردی و تجربه جرم و اجرای قانون را مورد سنجش قرار می ­دهد.
شنبه, 28 مرداد,1396
هر پروژه و اقدام توسعه ­ای شهری دارای پیامدها و آثار مختلف اجتماعی، اقتصادی، زیست­ محیطی و فرهنگی است و شهروندان به عنوان ذی­نفعان اصلی اقدامات توسعه ­ای هستند که مستقیماً تحت تأثیر پروژه و اقدام هستند.
یکشنبه, 22 مرداد,1396
اتفاقاتی چون «قتل آتنا»، «کیمیا»، «مرگ بنیتا» و در سال گذشته «قتل ستایش» وجدان عمومی را بیش از پیش جریحه‌دار کرده است. اکثر این رویدادها، صرفا یک اتفاق نبوده است
یکشنبه, 22 مرداد,1396
رويكردهاي جديد، فرآيند توسعه را فراتر از مطلوبيت‌هاي اقتصادي نگاه مي‌كنند و از مفهومي به نام «توسعه اجتماعي» (Social Development) سخن مي‌گويند.
چهار شنبه, 11 مرداد,1396
بررسی لایه‌های اجتماعی انتخابات در ایران به ‌طور معمول تحت‌ تأثیر مباحث سیاسی به تعویق می‌افتد اما از اهمیت آن نمی‌کاهد.
شنبه, 27 خرداد,1396
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2019 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir