مقالات و یادداشت ها
رويكردهاي جديد، فرآيند توسعه را فراتر از مطلوبيت‌هاي اقتصادي نگاه مي‌كنند و از مفهومي به نام «توسعه اجتماعي» (Social Development) سخن مي‌گويند.
چهار شنبه, 11 مرداد,1396
بررسی لایه‌های اجتماعی انتخابات در ایران به ‌طور معمول تحت‌ تأثیر مباحث سیاسی به تعویق می‌افتد اما از اهمیت آن نمی‌کاهد.
شنبه, 27 خرداد,1396
همیشه جزو سئوال برانگیزترین و مساله برانگیزترین تحلیل های اتفاقات اجتماعی بوده است.
سه شنبه, 16 خرداد,1396
پس از انتخابات ریاست جمهوری بعضاً بحث هایی در خصوص آرایش فضای انتخاباتی مخصوصاً در بین اصولگرایان به وجود آمده مبنی بر اینکه اگر فضای انتخاباتی را طور دیگری مدیریت می کردند نتیجه چیز دیگری بود.
الثلاثاء, 30 مي,2017
یادداشت حاضر علاوه بر اشاره به جایگاه پژوهش در سیاستگذاری‌ها و نقش نه چندان پررنگ آن در برنامه‌ریز‌های کلان کشور، به نقد جدی عدم توجه به آن در مناظرات انتخاباتی نیز می‌پردازد
جمعه, 22 اردیبهشت,1396
واقعیت این است که گفتگو حلقه گمشده ارتباط در ایران امروز ماست در تمامی سطوح. انتخابات فرصتی است برای گفتگو از دستش ندهیم.
جمعه, 22 اردیبهشت,1396
کشورها را برحسب کیفیت زندگی شهروندان و نه صرفاً براساس ارقام سنتی درآمد سرانه آنها رتبه بندي می کند.
سه شنبه, 19 اردیبهشت,1396
مطلب، به پراکندگی جغرافیاییِ رأی‌های دو نامزد، برای بررسیِ آنچه که در روز انتخابات نهایی پیش خواهد آمد، پرداخته است.
چهار شنبه, 13 اردیبهشت,1396
نتایج نظرسنجی‌های گالوپ: 70 درصد زنان در سطح جهان و 66 درصد مردان اظهار کرده‌اند که ترجیح می دهند زنان در کارهای دارای درآمد فعال باشند
یکشنبه, 10 اردیبهشت,1396
در این نوشتار سعی شده است تا یک معرفی کلی از مفهوم نظرسنجی خروج صورت گیرد و ضرورت و اهمیت این ابزار نظرسنجی بیان گردد.
یکشنبه, 03 اردیبهشت,1396
بررسی میزان احساس امنیت در بین شهروندان بر اساس نتایج پیمایش های ملی؛ مردان بیشتر از زنان احساس امنیت دارند، استان تهران پایین تر از میانگین کشوری
چهار شنبه, 30 فروردین,1396
«فشار روانی» یا استرس، یک واکنش جسمی و روانی است که به دنبال یک تحریک درونی (شناختی) یا بیرونی (محیطی) به وجود می آید و ارتباط مستقیم و تنگاتنگی با بهداشت و سلامت افراد خصوصاً در بعد روانی دارد و یکی از شاخص های آن محسوب می گردد.
جمعه, 18 فروردین,1396
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2019 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir