اخبار
گذشته از تاثیرات واقعی شیوع کرونا که می‌تواند تاثیری جدی بر نظریات مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی داشته باشد. این رخداد می­‌تواند به عنوان یک «مساله نظری» هم موئید برخی نظریات و هم ناقض آن باشد.
پنجشنبه, 01 خرداد,1399
یافته‌های پنج نظرسنجی متوالی در شهر تهران که توسط دفتر مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با همکاری ایسپا از اواسط اسفند تا میانه اردیبهشت انجام شده می‌تواند تصویری کلی از میزان رضایت عمومی از عملکرد دولت در مقابله با کرونا و تغییرات آن در این بازه زمانی را نشان دهد.
چهار شنبه, 31 اردیبهشت,1399
با هدف بررسی میزان روزه داری در اولین سوال از افراد نمونه پرسیده شده است «شما امسال در ماه رمضان روزه گرفته اید؟». 37.7 درصد افراد نمونه گفته اند تمام یا اکثر روزها را روزه می گیرند. 13.8 درصد برخی از روزها را روزه می گیرند و 47.4 درصد نیز گفته اند اصلاً روزه نمی گیرند. یک درصد نیز به این سوال پاسخ نداده اند.
دوشنبه, 29 اردیبهشت,1399
نتایج نظرسنجی مرکز تحقیقات پیو نشان می دهد، 71 درصد مردم آمریکا به رییس جمهور چین اعتمادی ندارند. 66 درصد نیز دیدگاه خوبی نسبت به چین ندارند. 62 درصد نیز بر این باورند قدرت و نفوذ چین خطر عمدهای برای آمریکا محسوب می شود. 59 درصد مردم آمریکا اعتقاد دارند، کشورشان به لحاظ نظامی می تواند جهان را رهبری کند و اینکه آمریکا برای رهبری جهان در مقابل چین بهتر خواهد بود.
دوشنبه, 29 اردیبهشت,1399
بحران‌هايي مثل شيوع يك بيماري گذراست و در 5 قرن اخير تاريخ بشريت كم نبوده استT اما دولت‌ها و حكومت‌ها بايد آن‌قدر شاخص‌هاي توسعه و حكمراني را تقويت كنند
دوشنبه, 29 اردیبهشت,1399
جدیدترین پیمایش پانلی گالوپ از 13-19 آوریل نشان می دهد، 33٪ از بزرگسالان ایالات متحده امریکا که جزء نیروی کار محسوب می شوند، از کار اخراج شده اند یا به دلیل کووید-19 ساعت های کمتری به کار اشتغال داشتند.
دوشنبه, 22 اردیبهشت,1399
کشور ایران در گزارش 2017 شاخص نظم و قانون موسسه نظرسنجی گالوپ با نمره 85 از بین 135 کشور، رتبه 28 جهان را به خود اختصاص داده است.
یکشنبه, 21 اردیبهشت,1399
در حالی که این روزها درگیر نگرانی از سالم نگه داشتن خود و عزیزان هستیم، باید کودکان را نیز به خاطر بسپاریم که می توانند قربانیان فراموش شده این بیماری همه گیر شوند.
پنجشنبه, 18 اردیبهشت,1399
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) با 19 سال سابقه کار نظرسنجی و پیمایش در کشور به عنوان یکی از مراکز مهم و تأثیرگذار در عرصه توسعه گفتمان افکار عمومی و حلقه واسطه بین مردم و حاکمیت شناخته می شود.
چهار شنبه, 17 اردیبهشت,1399
رخدادهای بزرگ تاریخی اغلب پارادایم‌های مختلف علوم اجتماعی را متاثر از خود می‌سازند. «جنبش مِی هزار و نهصت شصت و هشت در فرانسه، انقلاب سال پنجاه و هفت در ایران، فروپاشی شوروی در اوایل دهه نود میلادی و آخرین آن یازده سپتامبر سال دو هزار و یک نمونه‌های بارز رویدادهایی از این دست هستند.
چهار شنبه, 17 اردیبهشت,1399
انجمن جهانی اقتصاد سالانه گزارشی مبتنی بر شکاف جنسیتی ارائه می دهد و هدف از این کار تمرکز بر افزایش حضور زنان در عرصه کار، کاهش شکاف های درآمدی بین زنان و مردان و کمک به زنان برای حضور در عرصه های مدیریتی و افزایش مهارتهایشان است.
چهار شنبه, 17 اردیبهشت,1399
نتایج نظرسنجی حاضر در 30 اپریل 2020 توسط مرکز تحقیقات پیو منتشر شده است. این گزارش برگرفته از نظرسنجی ایست که برداشت های بین المللی از برابری جنسیتی، از جمله فرصت های موجود برای زن و مرد و قدرت آنها در تصمیم گیری های خانوادگی و همچنین انتظارات مربوط به آینده برابری جنسیتی در سراسر کشور را مورد بررسی قرار داده است. این نظرسنجی در 34 کشور با اندازه نمونه 38426 نفر اجرا شده است.
سه شنبه, 16 اردیبهشت,1399
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2020 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir