اخبار
بررسی مستمر افکارعمومی یکی از وظایف و مأموریت‌های اصلی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) است. آن‌چه در ادامه می ­آید بخشی از مهم‌ترین یافته‌های این مرکز در سال ۱۳۹۸ است. 
پنجشنبه, 29 اسفند,1398
۷۵.۲ درصد پاسخگویان نگرانی زیاد از ابتلای خود یا اعضای خانواده شان به ویروس کرونا هستند. همچنین 89.4 درصد مردم ایران موافق قرنطینه شدن شهرهایی که ویروس کرونا در آنها شیوع بیشتری دارند می باشند .
یکشنبه, 25 اسفند,1398
دکتر جوادی یگانه به مدت سه سال به عنوان عضو هیأت مدیره ایسپا منصوب شدند
چهار شنبه, 11 دی,1398
هم از نگاه جامعه و هم از نگاه ما دو گفتمان غالب در کفایت و کار آمدی برای حل و فصل مسائل ناتوان بوده اند. بهتر است بدانیم چه گفتمانی را مطرح و یا چه راه حل ملی را پیشنهاد دهیم که هم در ساختار موجود قابل قبول و مورد پذیرش باشد و هم جامعه را امیدوار کند.
سه شنبه, 03 دی,1398
احساس من این است که سیاست‌های ما منهای افکار عمومی است. به همین خاطر است که در برخورد با رخدادهای اجتماعی از جنس اعتراضات، بلافاصله «واکنشی» عمل می‌کنیم. مثلاً برای این‌که بتوان مقداری آرامش ایجاد کرد شروع به یارانه دادن می‌کنیم.
یکشنبه, 01 دی,1398
وضعیت اداری کشور به گونه‌ای است که هر فرد گویی در این سیستم چیزی را می‌بازد. طبقه بالا که وضعیت خوبی دارد اجازه بروز سبک زندگی‌ و دنبال کردن علایق‌اش را ندارد. درحالی‌که طبقه پایین وضع اقتصادی‌اش را از دست می‌دهد، جوانان نیز این احساس را دارند که آینده و چشم اندازی ندارند.
شنبه, 30 آذر,1398
از نظر راغفر، اتفاقات رخ داده در سال جاری تنها واکنش مردم به افزایش قیمت بنزین نیست، بلکه واکنش به سه دهه سرکوب دستمزد نیروی کار و رهاکردن یک جریان اشرافی‌گری مبتذل در جامعه است که نابرابری را در بین مردم دامن می‌زند.
شنبه, 30 آذر,1398
«محمدرضا طالبان»، عضو هیئت علمی پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی اظهار داشت: مردم فقط هنگامی دست به کنش‌های جمعی شورشی می‌زنند که برای ابراز درخواست‌هایشان چاره‌ای جز توسل به یک چنین کنش‌هایی نداشته باشند.
شنبه, 30 آذر,1398
امیر محبیان:ا گر به نظرسنجی ایسپا توجه کنیم، گرانی بنزین پایه و دلیل اعتراضات مردم بود. با این نگاه آن چیزی که باعث شدت اعتراضات می‌شود، «چشم انداز منفی» است که در این زمینه وجود داشته و باعث می‌شود تا گرانی‌های فزاینده در آینده فزاینده‌تر شود. لذا خود گرانی بنزین یک عامل جدی شد. در مورد گستره آن که ۲۸ استان و ۱۰۰ شهر را در برگرفت، این امر نشان می‌دهد اعتراضات بسیار گسترده بوده و حتی نسبت به سال ۹۶ مدام در حال خشن‌تر شدن بوده و شدت آن نیز بیشتر می‌شود.
شنبه, 30 آذر,1398
در این نشست بخشی از نتایج آخرین نظرسنجی ایسپا در آذر 1398 ارائه شد و در ادامه اساتید و سخنرانان مدعو به تحلیل اعتراضات شکل گرفته در آبان ماه سال جاری پرداختند.
چهار شنبه, 27 آذر,1398
در نشست معاونان، مدیران کل و دبیران شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از پیمایش ملی ایسپا با عنوان "نگرش مردم به مواد مخدر و روان گردان و نحوه مصرف آن ها" به عنوان پژوهش برتر سال در حوزه پژوهش های مرتبط با مواد مخدر تقدیر به عمل آمد
سه شنبه, 26 آذر,1398
منشور عملکرد انتخاباتی ایسپا، چارت پیشنهادی ساختار سازمان افکارسنجی، میزان پیشرفت برنامه های 98 ایسپا و یافته های آخرین نظرسنجی های ایسپا در دومین جلسه هیئت مدیره مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفتند.
سه شنبه, 26 آذر,1398
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2020 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir