اخبار
36 درصد از والدین با این نظر که «در آموزش مجازی و غیرحضوری، آموزش و یادگیری به صورت مناسب انجام نمی‌شود» در حد زیادی موافق هستند که در مقابل 11.9 درصد با این نظر اصلاً موافق نیستند. میزان موافقت با گزاره فوق، در بین 15.6 درصد در حد کم و در بین 33.5 درصد در حد متوسط بوده است.
یکشنبه, 27 مهر,1399
با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم آموزش های غیرحضوری جهت کنترل شیوع آن، از کسانی که در خانواده دانش‌آموز دارند پرسیده شد: «آیا در خانواده شما امکانات آموزش غیرحضوری مانند موبایل هوشمند یا تبلت و اینترنت وجود دارد؟» طبق نتایج به دست آمده، 78.8 درصد از پاسخگویان بیان کرده‌اند در خانواده آنها امکانات آموزش غیرحضوری مانند موبایل هوشمند یا تبلت و اینترنت وجود دارد.
سه شنبه, 15 مهر,1399
بیشتر شهروندان ایرانی مطلع از انتخابات ریاست جمهوری 2020 امریکا، پیش بینی می کنند، دونالد ترامپ پیروز خواهد شد و 55 درصد از شهروندان ایرانی مطلع از انتخابات امریکا، معتقدند این انتخابات تاثیر زیادی بر کشور ما خواهد داشت
دوشنبه, 14 مهر,1399
دينداري يك سازه و مفهوم كلان است كه ابعاد متفاوتي دارد و نبايد حكمي كلي در مورد دينداري يا بي‌ديني مردم صادر كرد. همچنين دينداري نسل‌هاي مختلف نيز لزوما شبيه به هم نيست و در برخي شاخص‌ها تفاوت نسلي مشهود است. آنچه در مورد جامعه ايران شاهد هستيم نه كاهش ميزان دينداري بلكه تغيير نوع دينداري مردم به ويژه نسل‌هاي جوان‌تر جامعه است.
دوشنبه, 31 شهریور,1399
86.1 درصد از پاسخگویان بیان کرده‌اند در هفته اول ابتلا به کرونا، از مراکز بهداشتی درمانی نزدیک محل زندگیشان با آن‌ها تماس گرفته‌اند. 88 درصد از پاسخگویان گفته‌اند از سوی کارکنان بهداشت توصیه‌های لازم برای رعایت قرنطینه و ماندن در منزل به آن‌ها ارائه شده است. از نظر 63.8 درصد از پاسخگویان محتواهای آموزشی ارائه شده برای مراقبت در منزل به میزان «زیاد یا بسیارزیاد» برای آن‌ها مفید بوده است.
یکشنبه, 30 شهریور,1399
در مجموع درصد قابل توجهی از بستری‌شدگان (80.7 درصد) معتقدند فرآیند پذیرش در بیمارستان خوب و بسیار‌خوب بوده است و در مقابل 11.4 درصد گفته‌اند فرآیند پذیرش ضعیف بوده است. 7.2 درصد نیز نظر بینابین داشته‌اند. نتایج حاصل از ارزیابی خدمات بیمارستان نشان می‌دهد، در مجموع نحوه برخورد پرستاران خوب بوده است. 84.2 درصد افراد نمونه نحوه برخورد پرستاران را خوب ارزیابی کرده‌اند و در مقابل 9.4 درصد ضعیف دانسته‌اند. 6.2 درصد نیز نظر بینابین داشته‌اند.
یکشنبه, 30 شهریور,1399
نتایج نظرسنجی ایسپا نشان می دهد، 17 درصد گفته‌اند در بازار زمین و مسکن و 16.5 درصد در زمینه اشتغال‌زایی و کارآفرینی سرمایه‌گذاری می‌کنند. همچنین در مراتب بعدی به ترتیب 9.2 درصد پاسخگویان گفته‌اند در بورس سرمایه‌گذاری می‌کنند و 8.1 درصد پس‌انداز خود را در بانک پس‌انداز می‌کنند.
یکشنبه, 23 شهریور,1399
74 درصد شهروندان در 27 کشور جهان به آن پاسخ مثبت دادند و با زدن واکسن کرونا موافق هستند. 26 درصد نیز مخالف استفاده از واکسن کرونا هستند. شهروندان در کشور چین با 97 درصد بیشترین موافقت و پاسخگویان در کشور روسیه با 54 درصد کمترین تمایل را برای استفاده از واکسن ویروس کرونا دارند.
شنبه, 15 شهریور,1399
اطلاعات و داده های حاصل از نتایج نظرسنجی ها نشان می دهد، درحالی که بسیاری از کشورها در دهه های اخیر در کاهش و کنترل فقر پیشرفت داشته اند، اما هنوز تفاوت های اساسی بین نواحی روستایی و شهری و کشورهای با اقتصاد قوی و اقتصاد ضعیف در دسترسی به منابع و امکانات وجود دارد. این شکاف و دوگانگی میزان رضایت از وضعیت زندگی و شادکامی افراد را نیز تحت تأثیر خود قرار داده است.
سه شنبه, 11 شهریور,1399
نمره شادکامی ایران در فاصله زمانی (2013- 2020) نشان می دهد، وضعیت شادکامی مردم ایران چندان تغییری نداشته است و مردم ایران شادکامی و رضایت از زندگی خود را نزدیک متوسط ارزیابی نموده اند.
چهار شنبه, 05 شهریور,1399
80.3 درصد کیشوندان ویروس کرونا را به میزان زیاد یا خیلی‌زیاد خطرناک می‌دانند. 7.2 درصد در این خصوص نظر بینابین دارند و 11.2 درصد خطر ناشی از این ویروس را در حد کم یا خیلی‌کم ارزیابی می‌کنند. 56.9 درصد کیشوندان به میزان زیادی نگران ابتلای خود یا اعضای خانواده‌شان به ویروس کرونا هستند؛ در مقابل 27.6 درصد گفته‌اند نگرانی کمی در این خصوص دارند.
دوشنبه, 03 شهریور,1399
بررسی محبوبیت دونالد ترامپ در سال 2020 بر اساس نظرسنجی گالوپ نشان می دهد، بیشترین تأیید مربوط به ماه فوریه با 49 درصد و کمترین تأیید مربوط به نظرسنجی ماه ژوئیه با 38 درصد (تحت تاثیر جنبش نژادی و تبعات شیوع ویروس کرونا) است.
دوشنبه, 03 شهریور,1399
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2020 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir