اخبار
57 درصد از پاسخگویان نیز اعلام کردند درصورتی که شواهدی محکم دال بر مداخلات خارجی در فرایند انتخابات توسط بازرسان پیدا شود، از انتخابات مجدد حمایت می‌‌کنند. تقریباً از هر 10 نفر، 2 نفر چه دمکرات و چه جمهوری‌خواه، می‌‌گویند که اگر نا‌مزدشان شکست بخورد، توجیهی (چه ضعیف و چه محکم) برای اعمال خشونت وجود خواهد داشت.
چهار شنبه, 07 آبان,1399
وضعیت فعلی و شیوع کرونا باعث تقویت گفتمان های ضدتراکم شده است که در صورت تداوم می تواند موجب تضعیف فضاهای عمومی، شهروندانی خنثی و بی تفاوت که هیچ عکس‌العملی نسبت به سرنوشت شهر ندارند، شود.
دوشنبه, 05 آبان,1399
جامعه غیرمذهبی آمریکا بنا به تحقیقات نظرسنجی گالوپ پنج درصد از جمعیت جامعه آمریکا را تشکیل می‌دهند. اما نکته این است که این جمعیت چندان علاقه ای به مشارکت در انتخابات ندارد و 69 درصد افراد غیر مذهبی اقدامات ترامپ را تایید نمی کنند.
دوشنبه, 05 آبان,1399
مردم آمریکا برای انتخاب چهل و ششمین رییس جمهورشان در سوم نوامبر (13 آبان) به پای صندوق‌های رای خواهند رفت. مطابق با نتایج مرکز تحقیقات پیو از نظر مردم امریکا این دوره از رقابت‌های ریاست جمهوری حساس‌ترین دوره در دو دهه اخیر بوده است.
شنبه, 03 آبان,1399
جایگاه ایران در شاخص‌های توسعه اجتماعی منتخب نشان می‌دهد، کشور در وضعیت نسبتا آسیب‌پذیر قرار دارد. گفتنی است از بین ابعاد مختلف توسعه اجتماعی، بعد مربوط به بهداشت و سلامت و بخش آموزش در ایران وضعیت بهتری نسبت به بقیه ابعاد دارد.
پنجشنبه, 01 آبان,1399
دهمین نشست تخصصی نوانگار (نظرسنجی و روابط عمومی برتر) به صورت وبینار در تاریخ 29 مهر ماه 1399 با حضور دکتر مهدی منتظر قائم عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و مهدی رفیعی بهابادی سرپرست مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) با هدف آشنایی مدیران و کارشناسان روابط عمومی سازمان ها با اهمیت و جایگاه نظرسنجی و تحقیقات افکار عمومی در تعالی سازمان برگزار شد
چهار شنبه, 30 مهر,1399
36 درصد از والدین با این نظر که «در آموزش مجازی و غیرحضوری، آموزش و یادگیری به صورت مناسب انجام نمی‌شود» در حد زیادی موافق هستند که در مقابل 11.9 درصد با این نظر اصلاً موافق نیستند. میزان موافقت با گزاره فوق، در بین 15.6 درصد در حد کم و در بین 33.5 درصد در حد متوسط بوده است.
یکشنبه, 27 مهر,1399
با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم آموزش های غیرحضوری جهت کنترل شیوع آن، از کسانی که در خانواده دانش‌آموز دارند پرسیده شد: «آیا در خانواده شما امکانات آموزش غیرحضوری مانند موبایل هوشمند یا تبلت و اینترنت وجود دارد؟» طبق نتایج به دست آمده، 78.8 درصد از پاسخگویان بیان کرده‌اند در خانواده آنها امکانات آموزش غیرحضوری مانند موبایل هوشمند یا تبلت و اینترنت وجود دارد.
سه شنبه, 15 مهر,1399
بیشتر شهروندان ایرانی مطلع از انتخابات ریاست جمهوری 2020 امریکا، پیش بینی می کنند، دونالد ترامپ پیروز خواهد شد و 55 درصد از شهروندان ایرانی مطلع از انتخابات امریکا، معتقدند این انتخابات تاثیر زیادی بر کشور ما خواهد داشت
دوشنبه, 14 مهر,1399
دينداري يك سازه و مفهوم كلان است كه ابعاد متفاوتي دارد و نبايد حكمي كلي در مورد دينداري يا بي‌ديني مردم صادر كرد. همچنين دينداري نسل‌هاي مختلف نيز لزوما شبيه به هم نيست و در برخي شاخص‌ها تفاوت نسلي مشهود است. آنچه در مورد جامعه ايران شاهد هستيم نه كاهش ميزان دينداري بلكه تغيير نوع دينداري مردم به ويژه نسل‌هاي جوان‌تر جامعه است.
دوشنبه, 31 شهریور,1399
86.1 درصد از پاسخگویان بیان کرده‌اند در هفته اول ابتلا به کرونا، از مراکز بهداشتی درمانی نزدیک محل زندگیشان با آن‌ها تماس گرفته‌اند. 88 درصد از پاسخگویان گفته‌اند از سوی کارکنان بهداشت توصیه‌های لازم برای رعایت قرنطینه و ماندن در منزل به آن‌ها ارائه شده است. از نظر 63.8 درصد از پاسخگویان محتواهای آموزشی ارائه شده برای مراقبت در منزل به میزان «زیاد یا بسیارزیاد» برای آن‌ها مفید بوده است.
یکشنبه, 30 شهریور,1399
در مجموع درصد قابل توجهی از بستری‌شدگان (80.7 درصد) معتقدند فرآیند پذیرش در بیمارستان خوب و بسیار‌خوب بوده است و در مقابل 11.4 درصد گفته‌اند فرآیند پذیرش ضعیف بوده است. 7.2 درصد نیز نظر بینابین داشته‌اند. نتایج حاصل از ارزیابی خدمات بیمارستان نشان می‌دهد، در مجموع نحوه برخورد پرستاران خوب بوده است. 84.2 درصد افراد نمونه نحوه برخورد پرستاران را خوب ارزیابی کرده‌اند و در مقابل 9.4 درصد ضعیف دانسته‌اند. 6.2 درصد نیز نظر بینابین داشته‌اند.
یکشنبه, 30 شهریور,1399
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2021 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir