اخبار
سازمان بین المللی #کار (ILO) در گزارشی که 29 آوریل 2020 منتشر کرد هشدار داد، تداوم کاهش شدید ساعات کاری در سطح جهان به دلیل شیوع ویروس COVID-19 بدان معناست، 1.6 میلیارد #کارگر در سراسر جهان (تقریباً نیمی از نیروی کار جهانی) در معرض نابودی معیشت خویش هستند.
پنجشنبه, 11 اردیبهشت,1399
خبرها حاکی از آن است که شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد جهانی تأثیر منفی گذاشته است. رشد سه ماهه در دومین اقتصاد بزرگ جهان یعنی کشور چین به طور چشمگیری کاهش یافته است. برای اولین بار در 28 سال گذشته، امریکا با افزایش بیکاری مواجه شده است و تقاضای نفت در 30 سال گذشته به پایین تر سطح خود رسیده است.
چهار شنبه, 10 اردیبهشت,1399
از آنجا که اخبار و اطلاعات در مورد شیوع ویروس کرونا گسترش یافته است، بسیاری از آمریکایی ها با روایت های متناقض در مورد چگونگی منشاء ویروس کرونا روبرو شده اند. دانشمندان معتقدند كه این ویروس به طور طبیعی به وجود آمده است، اما در مورد چگونگی ابتلا به این افراد برای اولین بار یك قطعیت وجود ندارد.
چهار شنبه, 10 اردیبهشت,1399
به گزارش روابط عمومی ایسپا، طرح نظرسنجی با موضوع «دیدگاه شهروندان تهران پیرامون شیوع ویروس کرونا و ابعاد مختلف آن» به صورت تلفنی و با جامعه آماری افراد بزرگسال (بالای 18 سال) در سطح ملی و حجم نمونه 1563 در تاریخ 24 تا 27 فروردین 1399 اجرا شده است.
چهار شنبه, 10 اردیبهشت,1399
طبق نظرسنجی موسسه گالوپ،10٪ از امریکایی ها بیان کردند، به دلیل شیوع ویروس کرونا، به طور موقت از کار خود بیکار شدند، و 2٪ دیگر اظهار داشتند، این شرایط باعث شده تا به طور دائم شغل خود را از دست دهند.
سه شنبه, 09 اردیبهشت,1399
نظرسنجی یک فعالیت علمی است که دارای مراحل مختلفی است و اعتبار یک نظرسنجی منوط به اجرای درست همه این مراحل است. بدیهی است هر کدام از این مراحل به درستی انجام نشود بر روی کل فرایند نظرسنجی تأثیر گذاشته و اعتبار نتایج را با خدشه مواجه می کند. یکی از مراحل حساس یک نظرسنجی تحلیل آن و برداشتی است که از داده¬های خام می شود.
دوشنبه, 08 اردیبهشت,1399
به نقل از واشنگتن دی سی- آمریکایی ها نسبت به سیر وضعیت کرونا در ایالات متحده اغلب بدبین بودند تا خوش¬بین؛ اما ارزیابی¬های آنان طی هفته گذشته به طور قابل ملاحظه ای بهبود یافته است
یکشنبه, 07 اردیبهشت,1399
جدیدترین نتایج نظرسنجی مرکز تحقیقات پیو نشان می دهد، ویروس کرونا بر رفتارهای مذهبی بیشتر آمریکایی ها تأثیر گذاشته است.
شنبه, 06 اردیبهشت,1399
موسسه نظرسنجی گالوپ به مناسبت پنجاهمین سالگرد روز جهانی زمین (22 آوریل) نتایج نظرسنجی در حوزه میزان رضایت افراد از کیفیت آب، کیفیت هوا و تلاش های کشورشان در جهت حفاظت از محیط زیست را منتشر کرد
پنجشنبه, 04 اردیبهشت,1399
بررسی مستمر افکارعمومی یکی از وظایف و مأموریت‌های اصلی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) است. آن‌چه در ادامه می ­آید بخشی از مهم‌ترین یافته‌های این مرکز در سال ۱۳۹۸ است. 
پنجشنبه, 29 اسفند,1398
۷۵.۲ درصد پاسخگویان نگرانی زیاد از ابتلای خود یا اعضای خانواده شان به ویروس کرونا هستند. همچنین 89.4 درصد مردم ایران موافق قرنطینه شدن شهرهایی که ویروس کرونا در آنها شیوع بیشتری دارند می باشند .
یکشنبه, 25 اسفند,1398
دکتر جوادی یگانه به مدت سه سال به عنوان عضو هیأت مدیره ایسپا منصوب شدند
چهار شنبه, 11 دی,1398
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2020 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir