اخبار
دکتر حسام الدین آشنا در نشست «حکمرانی مبتنی بر داده و اطلاعات« بیان کرد، یکی از مهمترین افتخارت ایسپا این است تنها نهادی است که درحال حاضر نتایج نظرسنجی‌ها را منتشر کرده و داده‌هایی که متعلق به ملت است را در اختیار آنها قرار می‌دهد و علیرغم محدودیت‌ها و کمبود بودجه،‌ مطرح‌ترین موسسه نظرسنجی در حال حاضر کشور است
سه شنبه, 25 آذر,1399
همزمان با هفته پژوهش از سامانه جدید نظرسنجی ایسپا و کتاب «موج دوم پیمایش ملی کیفیت زندگی مردم ایران بر اساس پرسشنامه سازمان سلامت جهان» با حضور دکتر طیبی، ریاست جهاد دانشگاهی و دکتر حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور و رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری رونمایی شد.
سه شنبه, 25 آذر,1399
مراحل مختلف نظرسنجی به مثابه زنجیر به هم متصل هستند. در نظرسنجی های رایج سازمانی که از طریق اینترنت یا از طریق سایت و اپلیکیشن های ارتباطی انجام می شود، ملاحظات نمونه گیری به عنوان حلقه مهم این زنجیر به صورت علمی رعایت نمی شود.
دوشنبه, 24 آذر,1399
یکی از گزارش هایی که وضعت امنیت و قانون در کشورها را تصویر می کند، گزارش شاخص نظم و قانون (Law and Order Index) موسسه نظرسنجی گالوپ است. این موسسه در قالب چهار پرسش احساس امنیت فردی و تجربه جرم و اجرای قانون را در سطح جهانی هر ساله مورد سنجش قرار می دهد.
چهار شنبه, 19 آذر,1399
به گزارش روابط عمومی ایسپا، مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران به منظور تکمیل نیروی انسانی، از فارغ التحصیلان مقطع دکتری و کارشناسی ارشد رشته های مدیریت بازرگانی و علوم اجتماعی در قالب نیروی امریه دعوت به همکاری می نماید.
الثلاثاء, 08 ديسمبر,2020
نتایج آخرین نظرسنجی ایسپا نشان می دهد، 52% از شهروندان مشکلات اقتصادی و معیشتی و در مقابل 48% بیماری کرونا را باعث نگرانی می دانند. زنان در دوگانه معیشت و سلامت، بیشتر نگران بیماری کرونا (56% درصد در مقابل 44%) هستند.
یکشنبه, 16 آذر,1399
25.9 درصد از جمعیت جهان امنیت غذایی ندارند. این رقم در سال 2014 برابر 22.4 درصد بود که طی 5 سال روند افزایشی را نشان می دهد. 21.3 درصد کودکان زیر پنج سال (144 میلیون کودک) از کوتاه قدی رنج می برند. 6.9 درصد (47 میلیون) از کودکان زیر 5 سال در جهان دچار کمبود وزن هستند.
یکشنبه, 09 آذر,1399
نتایج نظرسنجی نشان می دهد 27 درصد از شهروندان در 28 کشور جهان معتقدند کشور ایران طی دهه آینده تاثیر مثبتی بر امور جهانی خواهد داشت. این رقم در سال 2019 برابر با 25 درصد بوده است که الان 2 درصد رشد را نشان می دهد.
دوشنبه, 03 آذر,1399
رفیعی سرپرست مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) گفت: در فضای دو قطبی جامعه آمریکا انجام نظرسنجی سخت است. در عین حال فکر می کنم موسسات نظرسنجی توانستند نتایج خوبی در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بگیرند. برخی می گویند نظرسنجی ها از پس تبیین مسایل اجتماعی بر نمی آیند با توجه به موفقیت موسسات نظرسنجی ابطال می شود
چهار شنبه, 28 آبان,1399
این گزارش حاصل اجرای نظرسنجی در 13 کشور عربی (عربستان سعودی، قطر، اردن، کویت، عراق، فلسطین، مغرب، لبنان، سودان، مصر، الجزایر، تونس و موریتانی) با اندازه نمونه 28288 نفر به صورت مصاحبه حضوری و چهره به چهره از پاییز 1398 تا تابستان 1399 می باشد. گزیده گزارش توسط مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) ترجمه شده است.
شنبه, 24 آبان,1399
مؤسساتی که به شکل تخصصی تر و با استفاده از معیارها و شاخص‌های شناخته‌شده و علمی دست به ‌نظرسنجی انتخابات اخیر آمریکا زده‌اند، در کار خود موفق بودند به گونه ای که برخی از این مؤسسات حتی اختلاف رأی 1.5 درصدی ترامپ با بایدن در برخی ایالت‌ها (مانند فلوریدا) را نیز به‌درستی تخمین زدند.
پنجشنبه, 15 آبان,1399
درحالی که کارزار انتخاباتی 2020 امریکا درحال پایان یافتن است، رأی دهندگان هم اشتیاق بیشتری نسبت به سال های گذشته دارند و هم از نتیجه انتخابات و برنده نشدن نامزد خود نگران هستند.
شنبه, 10 آبان,1399
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2021 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir