اخبار
طبق آخرین نظرسنجی ایسپا 68.4 درصد مردم معتقدند داشتن فرزند باعث خوشبختی زوجین می‌شود. اما با بالاتررفتن پایگاه اقتصادی خانواده‌ها باور به اینکه داشتن فرزند موجب خوشبختی زوجین می‌شود کاهش پیدا می‌کند. روند نتایج نظرسنجی‌های ایسپا نشان می‌دهد باور به ثأثیر فرزند بر خوشبختی زوجین، بین جوانان رو به کاهش است. در سال 1392، 72.7 درصد جوانان 18 تا 35 ساله مجرد معتقد بوده‌اند داشتن فرزند باعث خوشبختی زوجین می‌شود که در سال 1397، به 68.3 درصد رسیده و در نظرسنجی اخیر ایسپا (دی‌ماه 1400) 60.4 درصد جوانان مجرد 18 تا 35 سال باور به تأثیر فرزند بر خوشبختی زوجین داشته اند.
دوشنبه, 02 خرداد,1401
نخستین جشن ملی روابط عمومی در روز ارتباطات و روابط عمومی به همت انجمن متخصصان روابط عمومی و برخی از سازمان‌ها و نهادها در تالار وحدت برگزار شد.در این مراسم، علاوه بر رونمایی از تفاهم‌نامه بین ایسپا و انجمن متخصصان روابط عمومی و ارایه آخرین نظرسنجی ایسپا از فعالان حوزه روابط عمومی، مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) به خاطر کمک به پیشبرد و اعتلای روابط عمومی مورد تقدیر قرار گرفت.
چهار شنبه, 28 اردیبهشت,1401
نخستین جشن ملی روابط عمومی همزمان با بیست‌ و هفتم اردبیهشت‌ ماه «روز ملی ارتباطات و روابط‌ عمومی» به همت انجمن متخصصان روابط عمومی و مشارکت برخی سازمان ها از جمله مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) برگزار می‌شود. در این مراسم که در روز بیست و هفتم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود، یافته‌های آخرین نظرسنجی ایسپا درباره وضعیت روابط عمومی در ایران ارائه خواهد شد. ارایه سه سخنرانی برگزیده و آخرین دستاوردهای روابط عمومی، رونمایی از سه عنوان کتاب جدید در حوزه روابط عمومی و تقدیر از پیشکسوتان و فعالان حوزه روابط عمومی از دیگر برنامه‌های این مراسم خواهد بود.
دوشنبه, 26 اردیبهشت,1401
جلسه هیات مدیره ایسپا با حضور همه اعضا، با ریاست حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی در ساختمان جدید مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران واقع در خیابان خارک برگزار شد.
یکشنبه, 25 اردیبهشت,1401
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) نظرسنجی با جامعه آماری افراد بالای ۱۸ سال کل کشور (شهر و روستا) و اندازه نمونه ۱۵۹۱ نفر به شیوه مصاحبه تلفنی در تاریخ ۲۷ تا ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ با موضوع سفر در ایام تعطیلات نوروز اجرا کرده است.
یکشنبه, 11 اردیبهشت,1401
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران، نظرسنجی با جامعه آماری افراد بالای ۱۸ سال کل کشور (شهر و روستا) و اندازه نمونه ۱۵۹۱ نفر به شیوه مصاحبه تلفنی در تاریخ ۲۷ تا ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ پیرامون پوشش بیمه و نگرش شهروندان در مورد آن اجرا کرده است
سه شنبه, 06 اردیبهشت,1401
در نظرسنجی ایسپا از شهروندان بالای 18 سال ساکن شهر تهران که به صورت مصاحبه تلفنی انجام شد، ۷۶.۸ درصد اعلام کردند رمضان امسال، اعمال شب‌های قدر را انجام خواهند داد.
چهار شنبه, 31 فروردین,1401
مسابقات جام جهانی 2022 قطر از 30 آبان امسال شروع خواهد شد. نتایج نظرسنجی ایسپا نشان می‌دهد، بیش از نیمی از پاسخگویان (54.5 درصد) بیان کردند که مسابقات جام جهانی فوتبال برای آن‌ها اهمیت دارد و 66.1 درصد از کل پاسخگویان امیدوارند ایران از گروه خود به مرحله بعدی صعود کند.
یکشنبه, 28 فروردین,1401
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) به‌منظور سنجش نگرش ایرانیان درباره جنگ روسیه و اوکراین در اسفندماه 1400 یک نظرسنجی در مقیاس ملی و با شیوه مصاحبه تلفنی انجام داده است. جامعه آماری این نظرسنجی کلیه شهروندان 18 سال به بالای ساکن در مناطق شهری و روستایی کل کشور و تعداد نمونه آن 2088 نفر بوده است.
چهار شنبه, 24 فروردین,1401
طی حکمی از سوی دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی، دکتر مرتضی میرباقری عضو هیئت علمی دانشگاه به عنوان عضو حقیقی هیئت مدیره ایسپا منصوب شد.
چهار شنبه, 17 فروردین,1401
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) در سال گذشته طرح‌های نظرسنجی مختلفی را در سطح ملی اجرا کرده است. این نظرسنجی¬ها با جامعه آماری افراد بالای 18 سال ساکن در کل کشور (شهر و روستا) اجرا شده است. به برخی از مهمترین یافته‌های مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران در یک سال گذشته اشاره شده است.
شنبه, 28 اسفند,1400
در آخرین روزهای سال 1400، داشتن سلامتی مهم‌ترین آرزوی مردم برای سال 1401 بوده است که 23.2 درصد مردم به آن اشاره کرده‌اند. طبق نتایج نظرسنجی، 51.5 درصد از پاسخگویان با اعمال محدودیت برای سفرهای نوروزی موافق و 44.1 درصد با آن مخالف‌اند.
چهار شنبه, 25 اسفند,1400
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir