مقالات و یادداشت ها
همزمان با اعتراضات دی‌ماه سال گذشته، پیمایشی در 11 استان کشور از سوی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) انجام شد که نشان می‌داد تنها 10 درصد جامعه از کلیت وضعیت موجود راضی هستند. 90 درصد مردم احساس می‌کنند اوضاع خوب نیست و نیمی از این افراد آماده نشان دادن علنی اعتراض خود اما به شیوه مسالمت‌آمیز و قانونی هستند اما نیمی دیگر یعنی 40 درصد کل شهروندان معترضان خاموش هستند، یعنی از ابراز اعتراض استنکاف می‌کنند، عمدتاً به دلیل اینکه امیدی به بهبود ندارند یا از تبعات اعتراض کردن می‌ترسند
سه شنبه, 27 شهریور,1397
همگرایی آرمان‌ها در فضای مجازی چه آثاری در پی دارد؟
سه شنبه, 27 شهریور,1397
نتایج نظرسنجی ایسپا نشان می‌دهد که بیش از 62 درصد مردم بر این نظر قائل هستند که ارتباط نزدیک‌تر وزرا و مسئولین با مردم بر آرامش فضای روانی جامعه تاثیر زیاد یا مثبتی دارد
دوشنبه, 26 شهریور,1397
شادكامي با بسياري از مؤلفه‌هاي سلامت رابطه‌اي نزديك دارد. هدف اصلي اين مطالعه بررسي شادكامي مردم ايران و عوامل مؤثر بر آن بود.
سه شنبه, 20 شهریور,1397
طبق نتيجه موج اول پيمايش ارزش‌ها و نگرش‌ها در سال ١٣٨٢، ٦٢,١ درصد مردم به ورزشكاران اعتماد داشته‌اند. اما در نتيجه نظرسنجي پيمايش فرهنگ سياسي مردم ايران كه توسط مركز افكارسنجي دانشجويان ايران (ايسپا) در سال ١٣٨٤ انجام شده، اعتماد مردم به ورزشكاران ٤٠.٣ درصد است. از نگاه ديگر اين دو عدد در مدت دو سال نمايانگر كاهش ٢٠ درصدي اعتماد مردم به ورزشكاران است.
شنبه, 17 شهریور,1397
شبکه‌های اجتماعی چه جایگاهی در میان کاربران دارند
یکشنبه, 04 شهریور,1397
تبعیض موجب از میان رفتن تقارن قدرت، اطلاعات و داوری خواهد شد.
یکشنبه, 04 شهریور,1397
گفت و گو پیرامون فضای مجازی چون اشعار سعدی شیرازی سهل و ممتنع است. از سویی چون همه گیر و همه جایی شده است، همگان خود را محق می دانند که چون محقق پیرامون آن صحبت کنند.از دیگر سو پیچیدگی هایی در این فضای جدید وجود دارد که بحث پیرامون آن را دشوار می نماید.
چهار شنبه, 13 تیر,1397
امروزه بازی‌های رایانه‌ای، به یکی از پرطرفدارترین تفریحات مردم در دنیا تبديل شده‌اند؛ تفریحی که انسان‌های بیشماری را ساعت‌ها فارغ از دنیای واقعی مجذوب خود می‌کند و آرزوهای دست‌نیافتنی هر یک از آن‌ها را در دنیای مجازی تبدیل به واقعیت ‌می‌کند.
یکشنبه, 03 تیر,1397
سالیان متمادی است که شادابی و سرزندگی حلقه مفقود زندگی شهری شده است. جوامع شهری با مسائل و معضلات اجتماعی گوناگونی روبه رو هستند.
شنبه, 02 تیر,1397
در ايام انتخابات رياست‌جمهوري سال ١٣٩٦ عده‌اي از افراد مشهور كه در اصطلاح «سلبريتي»‌ها نام گرفتند در فضاي مجازي به حمايت از برخي كانديداهاي رياست‌جمهوري پرداخته و ضمن اعلام نظر خود از مردم نيز درخواست مي‌كردند كه به كانديداي مد‌نظر آنان راي دهند.
شنبه, 02 تیر,1397
گزارش مطالعه سازمان ملل متحد در زمینه خشونت علیه کودکان که در‌ سال ٢٠٠٦ ارایه شد، نشان می‌دهد که بیشترین اعمال خشونت‌آمیز بر روی کودکان توسط آشنایان و معتمدان آنها ازجمله والدین، همکلاسی‌ها، معلمان و کارفرمایان انجام می‌شود
شنبه, 02 تیر,1397
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir