مقالات و یادداشت ها
اعتراضاتي كه بعد از افزايش قيمت بنزین و سهميه‬ بندي آن رخ داد اعتراضاتي بود كه افزايش قيمت فقط نقش كاتاليزور در آن داشت و زمينه آن از سال‬ها قبل فراهم شده بود. انباشت نارضايتي و نشنيدن صداي معترضان طي چندين سال، نياز به اندك كاتاليزوري دارد كه تصميم اخير آن را شعله ‬ور كرد.
شنبه, 16 آذر,1398
در این نظرسنجی مشخص شده است میزان اطلاعات مذهبی افراد بسته به پاسخ‌دهندگان و سوالاتی که پرسیده می‌شود، متفاوت است. یهودیان، آتئیست‌ها، یا ندانم‌گراها ( اگنوستیک¬ها) و پروتستان‌های انجیلی و همچنین افراد بسیار فرهیخته و کسانی که دارای روابط اجتماعی مذهبی متنوعی هستند، اطلاعات دینی بیشتری دارند، در حالی که جوانان و اقلیت‌های قومی و نژادی، نسبت به میانگین پاسخ‌دهندگان، دانش مذهبی کمتری دارند.
دوشنبه, 04 آذر,1398
عموما، افراد فعال مذهبی بیشتر در گروه‌های داوطلبانه و اجتماعی حضور دارند. در ایالات‌متحده، 58 درصد از بزرگسالان مذهبی می‌گویند که علاوه بر اماکن مذهبی، در یکی از انواع سازمان‌های داوطلبانه از جمله گروه‌های خیریه، باشگاه‌های ورزشی و یا اتحادیه‌های کارگری فعال هستند. تنها در حدود نیمی از افراد غیر مذهبی (51 درصد) و کم‌تر از نیمی از بی دین ها (39 %) چنین نظری دارند.
دوشنبه, 06 آبان,1398
موسسه لگاتیوم هر ساله با استفاده از داده هایی که خود گردآوری می کند و ترکیب آنها با داده های نظرسنجی «موسسه نظرسنجی گالوپ» و «پیمایش ارزش های جهانی» کشورهای جهان را رتبه بندی می کند.
الثلاثاء, 22 اكتوبر,2019
اکثریت مردم در 15 کشور اروپای غربی و ایالات متحده امریکا مایل به پذیرش مسلمانان به عنوان همسایه هستند، و تمایل به پذیرش یک مسلمان به عنوان عضوی از خانواده در بین آنها نسبتاً بالاست
پنجشنبه, 18 مهر,1398
واشنگتن دی سی: بر اساس آخرین آمار موسسه گالوپ، تنها 42 درصد از آمریکایی‌ها اقدامات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، را تایید می‌کنند. این آمار 42 درصدی کاملاً با میانگین شش سنجش جداگانه دیگر بر فعالیت‌های ترامپ که از آغاز ریاست جمهوری‌اش اعمال شده بود و بهترین نتیجه آن معادل 46 درصد در اواخر ماه ‌آوریل بود، تطابق دارد.
چهار شنبه, 27 شهریور,1398
هم اکنون (آوریل 2019) اینستاگرام تقریباً یک میلیارد نفر کاربر فعال در سراسر جهان دارد. کشورهای ایالات متحده امریکا، برزیل، هندوستان، اندونزی، روسیه، ترکیه، ژاپن، انگلستان، مکزیک و آلمان 10 کشور اول با بیشترین کاربران اینستاگرام هستند.
چهار شنبه, 20 شهریور,1398
در ارتباط با مناقشه اتمی ایران نزدیک به نیمی از مردم آمریکا (49 درصد) بر این باورند که باید از یک جنگ احتمالی با ایران پرهیز کرد. در مقابل 43 درصد آمریکایی ها خواستار تدابیر سفت و سخت در برابر اقدامات ایران هستند. جمهوری خواهان سه برابر دمکرات ها طرفدار اتخاذ رویکردی جدی در برابر ایران هستند. یعنی68 درصد در برابر 23 درصد.
جمعه, 25 مرداد,1398
نظام مدیریتی در کشورهای توسعه نیافته و در حال توسعه‌ای مثل ایران همواره در مقایسه با کشورهای توسعه یافته در برخی امور مناقشه برانگیز است. یکی از این مناقشه‌ها زمانی است که کشور با رخدادهای طبیعی مثل زلزله، سیل، آبگرفتگی خیابان‌ها، آتش‌سوزی و... مواجه می‌شود.
یکشنبه, 20 مرداد,1398
بر اساس اهداف اعلام شده توسط سازمان ملل، تا سال۲۰۳۰، کلیه کشورهای عضو سازمان باید تلاش نمایند که به اهداف و شاخص های توسعه پایدار با همکاری و تعامل یکدیگر دست یابند.
شنبه, 12 مرداد,1398
آخرین مطالعات گالوپ نشان می‌دهد، دسترسی مناسب به موبایل شخصی و اینترنت همراه، به‌طور مساوی بر زنان و مردان تاثیر می‌گذارد.
چهار شنبه, 02 مرداد,1398
نظم و قانون یکی از شاخص‌هایی است که موسسه گالوپ به صورت سالانه در سطح جهان رصد می‌کند.طبق یافته‌های گالوپ، اکثر کشورهای توسعه‌یافته از لحاظ اقتصادی و دارای قانون قوی، درصد بالایی از ساکنانشان اعلام کرده‌اند برای قدمم زدن در شب به تنهایی احساس امنیت می‌کنند. لازم به ذکر است در مقایسه با سال 2016، شاخص نظم و قانون ایران در سال 2017 سه نمره کاهش داشته و به 82 رسیده است.
چهار شنبه, 19 تیر,1398
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir