اخبار
در نظرسنجی ایسپا از شهروندان بالای 18 سال ساکن شهر تهران که به صورت مصاحبه تلفنی انجام شد، ۷۶.۸ درصد اعلام کردند رمضان امسال، اعمال شب‌های قدر را انجام خواهند داد.
چهار شنبه, 31 فروردین,1401
مسابقات جام جهانی 2022 قطر از 30 آبان امسال شروع خواهد شد. نتایج نظرسنجی ایسپا نشان می‌دهد، بیش از نیمی از پاسخگویان (54.5 درصد) بیان کردند که مسابقات جام جهانی فوتبال برای آن‌ها اهمیت دارد و 66.1 درصد از کل پاسخگویان امیدوارند ایران از گروه خود به مرحله بعدی صعود کند.
یکشنبه, 28 فروردین,1401
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) به‌منظور سنجش نگرش ایرانیان درباره جنگ روسیه و اوکراین در اسفندماه 1400 یک نظرسنجی در مقیاس ملی و با شیوه مصاحبه تلفنی انجام داده است. جامعه آماری این نظرسنجی کلیه شهروندان 18 سال به بالای ساکن در مناطق شهری و روستایی کل کشور و تعداد نمونه آن 2088 نفر بوده است.
چهار شنبه, 24 فروردین,1401
طی حکمی از سوی دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی، دکتر مرتضی میرباقری عضو هیئت علمی دانشگاه به عنوان عضو حقیقی هیئت مدیره ایسپا منصوب شد.
چهار شنبه, 17 فروردین,1401
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) در سال گذشته طرح‌های نظرسنجی مختلفی را در سطح ملی اجرا کرده است. این نظرسنجی¬ها با جامعه آماری افراد بالای 18 سال ساکن در کل کشور (شهر و روستا) اجرا شده است. به برخی از مهمترین یافته‌های مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران در یک سال گذشته اشاره شده است.
شنبه, 28 اسفند,1400
در آخرین روزهای سال 1400، داشتن سلامتی مهم‌ترین آرزوی مردم برای سال 1401 بوده است که 23.2 درصد مردم به آن اشاره کرده‌اند. طبق نتایج نظرسنجی، 51.5 درصد از پاسخگویان با اعمال محدودیت برای سفرهای نوروزی موافق و 44.1 درصد با آن مخالف‌اند.
چهار شنبه, 25 اسفند,1400
در نشست «افکار عمومی و سیاست‌های ازدواج و فرزندآوری در ایران» پژوهشگر ایسپا درباره نتایج پیمایش سنجش نگرش جوانان ایرانی پیرامون ازدواج و تشکیل خانواده در اسفند ۱۳۹۷ و پیمایش ملی سنجش نگرش مردم ایران پیرامون فرزندآوری در دی‌ماه ۱۴۰۰ و «محمدمهدی لبیبی» استاد دانشگاه و پژوهشگر اجتماعی درخصوص دلایل تاخیر در ازدواج و فرزندآوری جوانان در ایران سخن گفتند.
شنبه, 21 اسفند,1400
موسسه نظرسنجی گالوپ در تازه ترین نظرسنجی به شیوه مصاحبه تلفنی (75 درصد موبایل و 25 درصد خط ثابت) با جامعه آماری شهروندان بالای ۱۸ سال امریکایی و تعداد نمونه 1008 نفر در فوریه 2022 میلادی نگرش مردم را نسبت به تصویر و جایگاه کشور امریکا در جهان مورد سنجش قرار داده است
دوشنبه, 16 اسفند,1400
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) با مشارکت دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان، نشست تخصصی «افکار عمومی و سیاست‌های ازدواج و فرزندآوری در ایران» را روز چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ از ساعت ۱۰ تا ۱۱:۳۰ برگزار می‌کند.
یکشنبه, 15 اسفند,1400
در ششمین گردهمایی شعب افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) که روز سه شنبه سوم اسفند 1400 برگزار شد، وضعیت فرهنگی کشور مورد ارزیابی قرار گرفت؛ در این نشست از جهاد دانشگاهی و ایسپا به عنوان یک نهاد انقلابی برای بهبود وضعیت فرهنگی کشور یاد شد.
سه شنبه, 03 اسفند,1400
میانگین تعداد فرزندان مناسب برای یک خانواده از نظر پاسخگویان ۲.۲۲ فرزند است. میانگین تعداد فرزندان مطلوب از نظر مردان (۲.۳۲ فرزند) و برای زنان (۲.۱۲ فرزند) است. میانگین فرزند در میان افراد ۵۰ ساله و بیشتر (۲.۵۶ فرزند) بالاتر از دیگر گروه‌های سنی است. پاسخگویان متاهل (۲.۳۳ فرزند) تعداد فرزندان بیشتری را نسبت به مجردها (۱.۹۶) مطلوب می‌دانند.
چهار شنبه, 13 بهمن,1400
نتایج نظرسنجی در پایان سال 2021 بیانگر این نکته است که؛ در پایان سال 2021 امید و شادمانی در سراسر جهان به نسبت سال گذشته رو به کاهش است. ترس از مشکلات اقتصادی پیش رو همچنان زیاد و به طور پیوسته رو به افزایش است. همه‌گیری کرونا به وضوح هنوز امیدها، ترس‌ها و انتظارات جهانی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
سه شنبه, 05 بهمن,1400
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir