اخبار
نشست سیر تطور مفهوم مردم در چهل ساله گذشته با سخنرانی مهدی منتظر قائم و محمد باقر خرمشاد در ساختمان شماره دو جهاددانشگاهی برگزار شد.
چهار شنبه, 06 دی,1402
شاخص کامیابی لگاتوم، با اتخاذ یک رویکرد جدید به مفهوم رفاه، اقدام به ساخت یک شاخص جدید برای سنجش آن در میان کشورها کرده است. هدف از این شاخص ارائه یک سیمای جامع‌تر از رفاه و موضوعات مرتبط با آن در میان کشورها است تا رهبران و سیاست‌گذاران هر کشور بتوانند همزمان نقاط ضعف و قوت خود و سایر کشورها را مشاهده کنند و براساس آن برنامه‌ها و استراتژی‌هایی برای بهبود و ارتقای سطوح رفاه در نظر بگیرند.
شنبه, 25 آذر,1402
شاخص سیاره شادمان (Happy Planet Index) که با عبارت مخفف HPI شناخته می‌شود، یک شاخص اندازه‌گیری برای محاسبه رضایت و رفاه انسانی است. این شاخص درصدد است میزان خوشحالی شهروندان را محاسبه و بررسی کند که رفاه انسانی چقدر با مصرف منابع زمین در طولانی مدت ارتباط دارد. این شاخص نشان‌دهنده تلاقی و ارتباط مسائل اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی است و سعی دارد نشان دهد رفاه و خوشبختی انسان‌ها صرفاً محدود به شاخص‌های اقتصادی صرف مانند سرانه تولید ناخالص داخلی و مانند آن نیست.
سه شنبه, 21 آذر,1402
هفتمین گردهمایی مدیران شعب ایسپا با حضور علیرضا کلانتر مهرجردی معاون فرهنگی جهاددانشگاهی و ابراهیم شیرعلی رئیس این مرکز و معاونین فرهنگی و مدیران اجرایی ایسپا در استان‌ها به صورت بر خط برگزار شد.
یکشنبه, 19 آذر,1402
یادداشت ابراهیم شیرعلی، رئیس مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) درباره مشکلات مسکن و کالایی‌سازی آن.
شنبه, 18 آذر,1402
یافته‌های نظرسنجی انتخاباتی ایسپا در جلسه شورای فرهنگ عمومی که به ریاست محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شده بود، توسط رئیس ایسپا ارائه شد.
چهار شنبه, 15 آذر,1402
رئیس جهاد دانشگاهی ضمن اشاره به نتایج موج اول پیمایش مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران از دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت که بر اساس این نتایج انتظار می‌رود تا زمان برگزاری انتخابات مشارکت افراد جدی‌تر و میزان تمایل برای مشارکت به تدریج افزایش ‌یابد.
دوشنبه, 06 آذر,1402
درصد از مردم فلسطین، هیچ اعتمادی به جو بایدن برای کمک به مذاکرات صلح نداشتند. 72 درصد از فلسطینی‌ها از راه‌حل «دو دولت» مستقل حمایت نمی‌کنند. جوانان بیش از سایر گروه‌های سنی نسبت به طرح «دو دولت» بدبین بودند. احساس همدردی مردم امریکا با مردم فلسطین از سال 2013 تا سال 2022 روند صعودی داشته است
شنبه, 20 آبان,1402
بعد از شدت گرفتن مناقشات و درگیری میان فلسطین و اسرائیل، موسسه نظرسنجی یوگاو در یک نظرسنجی با اندازه نمونه 2045 نفر و جامعه آماری افراد بالای 18 سال ساکن در بریتانیا (انگلیس، ولز و اسکاتلند) در نوامبر 2023 (10 و 11 آبان 1402)، میزان احساس و همدری مردم بریتانیا با دو طرف مناقشه را مورد سنجش قرار داده است.
شنبه, 20 آبان,1402
معصوم آقازاده، عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی با موافقت رئیس جهاددانشگاهی به عنوان سرپرست معاونت پژوهشی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) منصوب شد.
دوشنبه, 01 آبان,1402
اکبر احسانی باغبانان در پی موافقت رئیس جهاددانشگاهی، با حکم رئیس ایسپا به سمت معاونت پشتیبانی این مرکز منصوب شد.
دوشنبه, 17 مهر,1402
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) با مشارکت مرکز رصد بینا با هدف سنجش نگرش زائران ایرانی شرکت‌کننده در پیاده‌روی اربعین حسینی درباره نحوه برگزاری این رخداد، موج هفتم این نظرسنجی را در شهریورماه 1402 با تعداد نمونه 1002 نفر اجرا کرده است. جامعه آماری این نظرسنجی شامل تمامی افراد ایرانی شرکت‌کننده در پیاده‌روی اربعین سال 1402 است که از طریق مرزهای زمینی مهران،‌ شلمچه، چزابه و خسروی در بازه زمانی 8 تا 18 شهریور 1402 پس از شرکت در راهپیمایی اربعین وارد کشور شده‌اند.
یکشنبه, 09 مهر,1402
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir