انتشارات
نرم افزار CsPro (The Census and Survay Processing) به معنای سیستم پردازش آمار پیمایش ابزاری برای وارد کردن، ویرایش و جدول‌بندی داده‌های حاصل از طرح‌های پژوهشی و آماری است.
19 اردیبهشت ,1390
رعایت اصول علمی در پژوهش‌های پیمایشی ضامن کاربردی و تخصصی‌ترشدن آنها است. در تحقیقات پیمایشی وارد شدن کوچکترین خطایی از سوی پرسشگر در مرحله گردآوری اطلاعات می‌تواند تاثیر قابل توجهی در مراحل بعدی و نتایج کار بگذارد همچنین از آنجا که باتوجه
19 اردیبهشت ,1390
در طرح های نمونه گیری در سطح شهر (درب منازل) پس از تعیین حوزه و بلوک، باید نقشه های مربوط به حوزه موردنظر با استفاده از نرم افزار AutoCad تهیه و در قطع لازم (A3) پرینت گرفته شوند.
19 اردیبهشت ,1390
ورود به عرصه‌های جزئی تر و تخصصی امور از نشانه های توسعه یافتگی در یک حوزه علمی است. درشرایطی که قریب 9 سال از فعالیت ایسپا می گذرد و این روزها رقم پروژه های نظرسنجی انجام گرفته ما به عدد 1700 نزدیک شده است، مجموعه مقالات پیمایش پانلی را به همت پژوهشگران جوان کشور منتشر می کنیم.
18 اردیبهشت ,1390
امروزه در کشور ما موضوع تحقیقات و استفاده از نتایج پژوهش ها در برنامه ریزی امور بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.تربیت دانشجویان و پژوهشگران،ایجاد و گسترش مراکز تحقیقاتی و افکارسنجی،رشد تالیفات و ترجمه متون و...همگی گویای این واقعیت است.
18 اردیبهشت ,1390
دين‌پژوهي‌ در ايران در دو دهة‌ اخير تحولات‌ مثبت‌ و ارزنده‌اي‌ يافته‌ است‌ و دين‌ رفته‌ رفته‌ در كانون‌ انواع‌ تحليل‌هاي فلسفي- نظري و پژوهش‌هاي علمي- تجربي واقع‌ شده‌ است‌ و اميد مي‌رود كه‌ اين‌ مجموعه مطالعات در نهايت‌ درك‌ جامعه‌ ديني‌ ما را از پديدة‌ پيچيده‌ و ذوجوانب‌ دين‌ و دينداري عمق‌ و ژرفاي‌ بيشتري‌ بخشد.
18 اردیبهشت ,1390
درآمدی بر روش های کمی و کیفی تحقیق در علوم اجتماعی
18 اردیبهشت ,1390
معرفت علمی به واسطه خصایص و ویژگی‌های مختلفی از سایر معارف تمایزپذیر است. یکی از این ویژگی‌ها، خصلت تراکمی علم و معرفت علمی است. این ویژگی ناظر برتداوم نظام‌مند و خطی فرایند توسعه علم و پویایی آن است. بدین معنی که معرفت علمی در ارتباط مستقیم با شرایط و مسایل روز رشد می‌کند و تکرار در آن جایز نیست.
3 اردیبهشت ,1390
فصلنامه تحقیقات علوم اجتماعی ایران با هدف افزایش تولیدات علمی در حوزة علوم اجتماعی منتشر می شود. تحقیقات تجربی ناظر به پژوهش هایی است که با بهره گیری از روش های کیفی یا کمی، به سنجش و بررسی فرضیات و تئوری ها می پردازد.
2 خرداد ,1389
از جمله اولویت ها در این فصلنامه بهره گیری از روش ها و تکنیک های جدید و بدیع برای تبیین مسائل اجتماعی جامعه ایران و سنجش تئوری ها و نظریات جدید حوزة علوم اجتماعی است.این فصلنامه از سوی ایسپا منتشر می شود.
23 آذر ,1388
فصلنامه «تحقیقات علوم اجتماعی ایران» با هدف افزایش تولیدات علمی در حوزه علوم اجتماعی منتشر می شود. تحقیقات تجربی ناظر به پژوهش هایی است که با بهره گیری از روش های کیفی و یا کمی به سنجش و بررسی فرضیات و تئوری ها می پردازد.
22 آذر ,1388
کتاب مبانی سنجش افکار عمومی از سوی دو تن از همکاران مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) منتشر شد.
1 آذر ,1388
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir