بررسی دیدگاه شهروندان تهرانی درباره تعطیلات رسمی (کد10/297)
خویش فرمایی
شهروندان تهرانی بالای 15سال
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">بررسی دیدگاه شهروندان تهرانی درباره تعطیلات رسمی</span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">این نظرسنجی معطوف به بررسی دیدگاه شهروندان درباره تعطیلات رسمی است. در مورد تعطیلات رسمی چند مورد بسیار اساسی بوده است از جمله: 60 درصد از پاسخگویان تعداد روزهای تعطیل کشور را در حال حاضر زیاد و خیلی زیاد، 23.6 درصد تاحدودی و در مقابل 12.3 درصد &laquo;کم و بسیار کم&raquo; ارزیابی نموده&zwnj;اند. در رابطه با تاثیر تعداد روزهای تعطیل در توسعه و پیشرفت کشور 65.2 درصد از پاسخگویان تعداد فعلی روزهای تعطیل را به ضرر اقتصاد کشور دانسته&zwnj;اند، 20.2 درصد بی&zwnj;تاثیر و 15.4 درصد به نفع کشور ارزیابی کرده&zwnj;اند. همچنین 84.4 درصد پاسخگویان عملکرد جاده&zwnj;ای پلیس راهنمایی و رانندگی را در&nbsp; مسافرت&zwnj;های بین شهری ایام نوروز خوب و بسیار خوب ارزیابی نموده&zwnj;اند. 48 درصد از پاسخگویان میزان موافقت خود با عدم تغییر ساعت رسمی کشور توسط دولت را زیاد و بسیار زیاد اعلام نموده&zwnj;اند این در حالی است که 33.4 درصد از پاسخگویان میزان موافقت خود با این مسأله را کم و بسیار کم اعلام نموده&zwnj;اند. 17.4 درصد نه زیاد و نه کم، و 1.1 درصد اظهار بی&zwnj;اطلاعی کرده یا در این رابطه اظهار نظری ننموده&zwnj;اند. همچنین&nbsp; 41.5 درصد از پاسخگویان در مورد تاثیر تغییر ندادن ساعت رسمی بر اقتصاد کشور بیان کرده&zwnj;اند که تاثیر خاصی ندارد (29.1 درصد) تاثیر منفی دارد، (24.1 درصد) تاثیر مثبت دارد. </span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir