بررسی نظرات شهروندان در خصوص انتخابات ریاست جمهوری ( کد: 2-362)
خویش فرمایی
شهروندان بالای 18سال تهران
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">بررسی نظرات شهروندان در خصوص انتخابات ریاست جمهوری</span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">این پژوهش به صورت خویش فرمایی توسط مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران انجام شد. این مطالعه &laquo; بررسی نظرات شهروندان در خصوص انتخابات ریاست جمهوری &raquo; را مورد بررسي قرار داده است. جامعه آماری این طرح شامل شهروندان بالای 15 سال تهرانی از کلیه اقشار و گروه&zwnj;های اجتماعی در زمان اجرای طرح است. شیوه نمونه&zwnj;گیری این نظرسنجی به صورت چند مرحله&zwnj;ای (طبقه&zwnj;ای - خوشه&zwnj;ای) و در سطح مناطق 22 گانه شهر تهران بوده است. <br /> در نمونه مورد بررسي، تعداد 704 نفر زن و 661 نفر مرد وجود دارد. به اين ترتيب، 48.4 درصد نمونه مرد و 51.6 درصد زن هستندو حداقل سن در نمونه 15 سال و حداكثر 90 سال بوده است. ميانگين سني افراد نمونه حدود 37 سال بوده است و همچنین 63.1 درصد متأهل بوده اندو 42.1 درصد دارای تحصیلات متوسطه می باشند.<br /> یافته ها حاکی از آن است 49.4 درصد از پاسخگویان می&zwnj;دانند که انتخابات ریاست جمهوری در چه ماهی برگزار می شود . همچنین 43.4 درصد از نمونه آماری از زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اطلاع نداشته&zwnj;اند و 51.2 درصد معتقدند که اکثر مردم در انتخابات شرکت می&zwnj;کنند. همین طور 29.7&nbsp; درصد پاسخگویان با این جمله که &quot;رای دادن یک تکلیف است و هر ایرانی باید در انتخابات شرکت کند و رای بدهد.&quot; موافق بوده&zwnj;اند. 9/48 درصد از پاسخگویان نیز گفته&zwnj;اند که در انتخابات خرداد ماه قطعاً شرکت خواهند نمود. در سوالی که از پاسخگویان پرسیده شد به چه کسی رای خواهند داد در کل نمونه آماری آقای احمدی&zwnj;نژاد با 4/21 درصد، آقای خاتمی با 15.6 درصد، آقای موسوی با 5.6 درصد و آقای قالباف با 3.9 درصد، چهار نفر اول در نظر سنجی انجام گرفته در بین شهروندان تهرانی می&zwnj;باشند. در رتبه&zwnj;های بعدی این نظرسنجی به ترتیب آقایان رفسنجانی، کروبی و ولایتی قرار گرفته&zwnj;اند. همین سوال به صورت سوال بسته مجدد از پاسخگویان پرسیده شد که نتایج به دست آمده نشان می دهد احمدی&zwnj;نژاد (29.7 درصد)، خاتمی (23.7 درصد)، میرحسین موسوی (8.8 درصد)، قالیباف (7.8 درصد)، ولایتی (2.1 درصد) و کروبی (1.9 درصد) از آرای احتمالی پاسخگویان تهرانی را به خود اختصاص داده&zwnj;اند. <br /> </span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir