دیدگاه شهروندان تهرانی در خصوص عملکرد دولت نهم(کد:3-363)
خویش فرمایی
شهروندان بالای 18سال تهران
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">دیدگاه شهروندان تهرانی در خصوص عملکرد دولت نهم</span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">این پژوهش به صورت خویش فرمایی توسط مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران انجام شد. این مطالعه &laquo;دیدگاه شهروندان تهرانی در خصوص عملکرد دولت نهم&raquo; را مورد بررسي قرار داده است. جامعه آماری این طرح شامل شهروندان بالای 15 سال تهرانی از کلیه اقشار و گروه&zwnj;های اجتماعی در زمان اجرای طرح است. شیوه نمونه&zwnj;گیری این نظرسنجی به صورت چند مرحله&zwnj;ای (طبقه&zwnj;ای - خوشه&zwnj;ای) و در سطح مناطق 22 گانه شهر تهران بوده است. <br /> در نمونه مورد بررسي، تعداد 704 نفر زن و 661 نفر مرد وجود دارد. به اين ترتيب، 48.4 درصد نمونه مرد و 51.6 درصد زن هستندو حداقل سن در نمونه 15 سال و حداكثر 90 سال بوده است. ميانگين سني افراد نمونه حدود 37 سال بوده است و همچنین 63.1 درصد متأهل بوده اندو 42.1 درصد دارای تحصیلات متوسطه می باشند.<br /> بر اساس یافته&zwnj;های تحقیق حاضر، 41.3 درصد پاسخگويان محبوبيت آقاي احمدي&zwnj;نژاد را زیاد و 28.5 درصد آنها، محبوبيت ايشان را كم دانسته&zwnj;اند. همچنین 38.2 درصد از شهروندان در نظرسنجی حاضر، محبوبیت احمدی&zwnj;نژاد را در قیاس با گذشته بیشتر ارزیابی کرده&zwnj;اند. این در حالیست که 23.5 درصد نیز معتقدند محبوبیت رئیس جمهور نسبت به گذشته تغییر نکرده است. از سویی دیگر 23.7 درصد شهروندان، توانایی رئیس جمهور را در عمل به وعده&zwnj;های خود در حد زیاد و 39.4 درصد توانایی او را در حد کم ارزیابی کرده&zwnj;اند. یافته&zwnj;های تحقیق نشان می&zwnj;دهد که 14.7 درصد از شهروندان عملکرد دولت را در زمینه کنترل گرانی و تورم موفق ارزیابی کرده&zwnj;اند. این در حالی است که 67.8 درصد شهروندان عملکرد دولت را در این زمینه، ناموفق دانسته&zwnj;اند. همچنین 44 درصد از پاسخگویان اذعان داشته&zwnj;اند دولت در حوزه سياست خارجي موفق عمل کرده است. اين در حالي است كه 29.6 درصد افراد نمونه، عملكرد دولت را در حوزه سياست خارجي ناموفق ارزيابي كرده&zwnj;اند. در مقابل 65.8 درصد از شهروندان تهرانی نیز، عملکرد دولت را در زمینه پیشرفت&zwnj;های علمی و فناوری موفق ارزیابی کرده&zwnj;اند. بر اساس یافته&zwnj;های پژوهش در مورد رضایت پاسخگویان از عملکرد کلی دولت، 30.4 درصد از پاسخگویان اظهار داشته&zwnj;اند که از عملکرد دولت رضایت زیادی دارند. <br /> </span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir