بررسی دیدگاه شهروندان تهرانی درباره گرانی مسکن (کد3/297)
خویش فرمایی
شهروندان تهرانی بالای 15سال
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">بررسی دیدگاه شهروندان تهرانی درباره گرانی مسکن</span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">این نظرسنجی معطوف به بررسی دیدگاه شهروندان درباره گرانی مسکن است. یافته&zwnj;های پژوهش به قرار ذیل می&zwnj;باشد: 68.3 درصد پاسخگویان معتقدند مقصر اصلی افزایش قیمت مسکن خود دولت، 2.7 درصد بساز و بفروشها و سرمایه&zwnj;داران، 0.6 درصد مخالفان دولت و مافیای مسکن را مقصر چنین افزایشی می&zwnj;دانند. بر اساس اولویت بندی عوامل تاثیرگذار بر افزایش قیمت مسکن بر حسب شاخص اهمیت بین 1 تا 3 عملکرد دولت در حوزه اقتصاد با (1.8 درصد) بالاترین عامل افزایش قیمت مسکن دانسته شده است. پس از آن به ترتیب گران شدن مصالح ساختمانی (1.02 درصد)، وامهای بانک مسکن (0.9 درصد)، وامهای بانک خصوصی (0.7 درصد) قرار گرفتند. همچنین 76.4 درصد تاثیر اقدامات دولت در کنترل و مهار قیمت مسکن را کم و بسیار کم ارزیابی کرده&zwnj;اند. 4.5 درصد تاحدودی، 14 درصد نیز زیاد و خیلی زیاد دانسته&zwnj;اند. در حالی که 9/38 درصد پاسخگویان قبل از افزایش قیمت&zwnj;ها قصد خرید مسکن داشته&zwnj;اند بعد از افزایش قیمت&not; مسکن 87.9 درصد از خرید مسکن منصرف شده&zwnj;اند. اینکه 76.9 درصد فکر می&zwnj;کنند قیمت مسکن در آینده نزدیک گرانتر می&zwnj;شود و 11.3 درصد نیز معتقدند که این قیمت تغییری نخواهد کرد و تنها 4.6 درصد ارزانی مسکن را پیش&zwnj;بینی می&zwnj;کنند.</span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir