دیدگاه شهروندان تهرانی درباره حجاب و اقدامات اخیر نیروی انتظامی (کد2/297)
خویش فرمایی
شهروندان تهرانی بالای 15سال
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">دیدگاه شهروندان تهرانی درباره حجاب و اقدامات اخیر نیروی انتظامی</span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">این نظرسنجی معطوف به بررسی دیدگاه شهروندان درباره حجاب و اقدامات اخیر نیروی انتظامی است.&nbsp; جامعه آماری این نظرسنجی شهروندان بالای 15 سال تهرانی بوده است. یافته&zwnj;های پژوهش به قرار ذیل می&zwnj;باشد: در پاسخ به سئوال میزان رواج بدحجابی، حدود 3/72 درصد بدحجابی را زیاد و بسیار زیاد، حدود 5/8 درصد بدحجابی را تا حدودی و حدود 2/17 درصد بدحجابی را کم و بسیار کم تشخیص داده&not;اند. در مورد شیوه&zwnj;های برخورد با بدحجابی از دیدگاه شهروندان حدود3/64 درصد معتقد بودند که باید برخورد در این زمینه صورت گیرد، در حالی که حدود 5/25 درصد اظهار داشتند که حجاب مسئله&zwnj;ای شخصی بوده و ربطی به دولت ندارد و 3.2 درصد هم گفته&not;اند فقط تذکر داده شود. در سوال دیگر که مربوط به شیوه مناسب بهبود وضعیت حجاب در جامعه است 1/79 درصد پاسخگویان فرهنگ&zwnj;سازی را روش مناسب برای بهبود وضعیت جامعه بیان کرده&zwnj;اند و تنها 14 درصد افراد به برخورد و بازداشت اشاره کرده&zwnj;اند. همچنین 6/44 درصد پاسخگویان گفته&zwnj;اند که اقدام جدید نیروی انتظامی باعث بهبود وضعیت اخلاقی جامعه می&zwnj;شود. اما در مقابل 1/54 درصد از پاسخگویان بر این باورند که اقدام جدید نیروی انتظامی تاثیر خاصی بر وضعیت اخلاقی جامعه نداشته و حتی تاثیر منفی بر وضعیت اخلاقی جامعه خواهد داشت. خلاصه اینکه 8/38 درصد پاسخگویان گفته&zwnj;اند که پس از اقدامات اخیر نیروی انتظامی در برخورد با بدحجابی احساس امنیت بیشتری می&zwnj;کنند. این در حالی است که 9/45 درصد پاسخگویان بر این باورند که احساس امنیت آنها در مقایسه با گذشته تفاوتی نکرده است. 6/13 درصد پاسخگویان نیز گفته&zwnj;اند که پس از اقدامات اخیر نیروی انتظامی احساس امنیت کمتری می&zwnj;کنند.</span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir