بررسی عملکرد دولت نهم از دیدگاه شهروندان تهرانی (کد:1/297)
خویش فرمایی
شهروندان بالای 15سال تهران
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">بررسی عملکرد دولت نهم از دیدگاه شهروندان تهرانی </span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">بررسی عملکرد دولت نهم از جمله موضوعات نظرسنجی &laquo;مسائل روز&raquo; ایسپا در اردیبهشت ماه 1386 بود. در این نظرسنجی تعداد 1189 نفر از شهروندان که با روش نمونه&zwnj;گیری چند مرحله&zwnj;ایی از میان شهروندان بالای 15 سال مناطق 22 گانه تهران انتخاب شدند، پاسخگوی سوالات ایسپا بودند. روش انجام این تحقیق پیمایشی بود و ابزار گردآوری اطلاعات، پرسشنامه بود.<br /> بر اساس این نظرسنجی 89 درصد پاسخگویان عملکرد دولت در زمینه مهار تورم و گرانی را ناموفق ارزیابی کرده&zwnj;اند. همچنین 6/60 درصد پاسخگویان عملکرد دولت در زمینه مبارزه با مفاسد اقتصادی را ناموفق ارزیابی کرده&zwnj;اند. در مقابل 1/31 درصد گفته&zwnj;اند که دولت در مبارزه با مفاسد اقتصادی موفق عمل کرده است. در سوال دیگر از عملکرد دولت در دستیابی به عدالت اجتماعی سوال شده که 6/65 درصد پاسخگویان بر این باورند که دولت در دستیابی به عدالت اجتماعی ناموفق بوده است. در مقابل تنها 7/22 درصد پاسخگویان عملکرد دولت را در این زمینه موفق ارزیابی کرده&zwnj;اند. همچنین2/42 درصد پاسخگویانی معتقدند توزیع سهام عدالت توسط دولت تاثیر زیادی در بهبود وضعیت اقتصادی اقشار کم درآمد جامعه داشته است. در مقابل 1/32 درصد این پاسخگویان این را کم ارزیابی کرده&zwnj;اند. 9/13 درصد هم تا حدودی به تأثیر چنین اقدامی قائل بودند. همچنین 1/40 درصد پاسخگویان عقیده دارند که اقدامات دولت تاکنون باعث تضعیف اقتصاد کشور شده است. در مقابل تنها 18 درصد پاسخگویان، اقدامات دولت را باعث بهبود وضعیت اقتصادی کشور دانسته&zwnj;اند. از نظر 1/26 درصد پاسخگویان نیز اقدامات دولت تاثیر خاصی بر وضعیت اقتصادی کشور نداشته است.<br /> از نظر 8/34 درصد پاسخگویان اقدامات دولت باعث بهبود و ارتقای موقعیت جهانی کشورمان شده است. 23درصد این اقدامات را باعث تضعیف جایگاه ایران عنوان کرده&zwnj;اند. در خصوص محبوبیت رئیس جمهور، از نظر 5/46 درصد شهروندان تهرانی آقای احمدی&zwnj;نژاد در بین مردم دارای محبوبیت زیاد و بسیار زیاد است، 5/23 درصد محبوبیت ایشان را کم ارزیابی کرده و 2/21 درصد تا حدودی دانسته&zwnj;اند. اگرچه 6/14 درصد عقیده داشتند آقای احمدی&zwnj;نژاد توانسته است به میزان زیادی وعده&zwnj;هایش را محقق کند، 1/62 درصد تحقق وعده&zwnj;ها را کم ارزیابی کرده و 8/17 درصد تا حدودی، همچنین 3/32 درصد پاسخگویان بر این باورند که عملکرد دولت آقای احمدی نژاد در آینده تغییری نخواهد کرد. <br /> </span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir