بررسی میزان مشارکت مردم در انتخابات چهارمین دوره مجلس خبرگان (کد: 290)
کارفرمایی
شهروندان بالای 15سال تهرانی
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">بررسی میزان مشارکت مردم در انتخابات چهارمین دوره مجلس خبرگان</span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">از آنجا که قرار بود در 24 آذر ماه 1385 انتخابات مجلس خبرگان صورت بگیرد، در اول همان ماه، ایسپا نظرسنجی را با همین موضوع در مناطق 22 گانه تهران، از میان شهروندان بالای 15 سال انجام داد. بدین منظور تعداد 1469 نظر از ساکنین تهران با روش نمونه&zwnj;گیری چند مرحله&zwnj;ایی جهت پاسخگویی به سوالات این پژوهش انتخاب شدند.<br /> 2/32 درصد از پاسخگویان زیر 25 سال، 7/23 درصد از 26 تا 35 سال ، 3/20 درصد 36 تا 45 سال، 8/14 درصد 46 تا 55 سال و 1/8 درصد بالای 56 سال بودند. این طرح با روش پیمایش و با استفاده از ابزار پرسشنامه انجام شد.<br /> بر اساس این گزارش 9/43 درصد شهروندان به وظایف اساسی مجلس خبرگان به درستی اشاره کرده&zwnj; بودند، 56 درصد پاسخگویان از وظایف مجلس خبرگان بی&zwnj;اطلاع بوده&zwnj;اند. همچنین تنها 7/10 درصد از شهروندان نام ریاست مجلس خبرگان (آیت&zwnj;اله مشکینی) را می&zwnj;دانستند، در خصوص آشنایی با سایر اعضای مجلس خبرگان نیز 5/86 درصد پاسخگویان، نام هیچ کدام از اعضاء را نمی&zwnj;دانستند. در خصوص پی&zwnj;گیری اخبار مربوط به انتخابات مجلس خبرگان، 4/13 درصد گفته&zwnj;اند اخبار مربوط به آن را به میزان زیادی پی&zwnj;گیری می&zwnj;کنند و 2/60 درصد گفته&zwnj;اند به میزان کمی اخبار مربوط به انتخابات مجلس خبرگان را دنبال می&zwnj;کنند. 7/53 درصد گفته&zwnj;اند مجلس&nbsp; خبرگان در انجام وظایف خود موفق بوده است. 32 درصد از پاسخگویان سلامت انتخابات مجلس خبرگان را زیاد ارزیابی کرده&zwnj;اند. از نظر 6/30 درصد پاسخگویان تمایل مردم به شرکت در انتخابات مجلس خبرگان زیاد است. <br /> </span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir