دیدگاه شهروندان تهرانی پیرامون مسائل ماه مبارک رمضان (کد:10/286)
کارفرمایی
شهروندان بالای 15سال تهرانی
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">دیدگاه شهروندان تهرانی پیرامون مسائل ماه مبارک رمضان</span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">ایسپا در مهر ماه 1385 طرح نظرسنجی با موضوع &laquo;بررسی دیدگاه شهروندان تهرانی در مورد مسائل روز&raquo; را در تهران اجرا نمود که در آن به موضوعات مختلف پرداخته شده است. در این گزارش نتایج مربوط به دیدگاه شهروندان در مورد موضوعات مربوط به ماه مبارک رمضان آمده است. این تحقیق با روش پیمایشی و با استفاده از ابزار پرسشنامه انجام شد.<br /> جامعه آماری این طرح شهروندان&nbsp; بالای 15 سال در مناطق 22 گانه تهران&nbsp; بوده و حجم&nbsp; نمونه آن 1115 نفر که با روش نمونه&zwnj;گیری چند مرحله&zwnj;ایی انتخاب شده&zwnj;اند. 7/31 درصد از پاسخگویان زیر 25 سال، 8/24 درصد از 26 تا 35 سال، 2/21 درصد 36 تا 45 سال، 7/14 درصد 46 تا 55 سال و 7/7 درصد بالای 56 سال بوده&zwnj;اند. 8/13 درصد از افراد نمونه بی&zwnj;سواد و یا در سطح ابتدایی، 59 درصد بالای تحصیلات متوسطه و 2/27 درصد دارای تحصیلات دانشگاهی بوده&zwnj;اند.<br /> بر اساس این گزارش با 3/42 درصد پاسخگویان شیوه فعلی تعیین روز اول ماه رمضان را مناسب دانسته&zwnj;اند و 8/35 درصد بیان کرده&zwnj;اند که در میان نزدیکان خود کسانی را سراغ دارند که بدون دلیل شرعی روزه نمی&zwnj;گیرند. 6/50 درصد گفته&zwnj;اند روزخواری در بین نزدیکان آنها بیشتر شده و تنها 5/15 درصد گفته&zwnj;اند که تعداد روزخواران کمتر شده. 5/45 درصد گفته&zwnj;اند روزه خواری آشکار در بین مردم نسبت به گذشته بیشتر شده و 8/26 درصد گفته&zwnj;اند این مساله کمتر شده است.<br /> </span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir