بررسی مسائل و مشکلات دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در ایران (کد:281)
کارفرمایی
کلیه دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در ایران
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">بررسی مسائل و مشکلات دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در ایران </span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">در تیر ماه 1385 پژوهشی با عنوان &laquo;بررسی مسائل و مشکلات دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در ایران&raquo;&nbsp; توسط ایسپا به سفارش سازمان دانشجویان ایران انجام شد. این تحقیق با روش پیمایش و با استفاده از پرسشنامه انجام شد.<br /> کلیه دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در ایران، جامعه آماری این پژوهش بودند که تعداد 337 نفر از آنها به عنوان نمونه انتخاب شد.1/59 درصد از این تعداد در رده سنی 20- 24ساله قرار گرفته&zwnj;اند. جوانترین دانشجو در این بررسی 17 سال و مسن&zwnj;ترین آنها 43 ساله بوده است. همچنین سه چهارم این جمعیت را مردان تشکیل داده&zwnj;اند. روسیه، پاکستان، ژاپن، افغانستان، آلمان، هند و آمریکا از کشورهایی هستند که در ایران دانشجو دارند.&nbsp;<br /> 6/57 درصد این دانشجویان در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل بوده&zwnj;اند و 1/26 درصد در مقطع دکتری.&nbsp; بر اساس این پژوهش 68 درصد از پاسخگویان گفته&zwnj;اند که با دانشجویان ایرانی ارتباط دارند. 7/48 درصد دانشجویان خارجی اوقات فراغتشان با مطالعه و 6/46 درصد آنها با ورزش سپری می&zwnj;شود. 5/47 درصد گفته&zwnj;اند دوست دارند&nbsp; از شهرها و آثار دیدنی ایران دیدن کنند و 3/38 درصد نیز تمایل داشته&zwnj;اند با شخصیتهای فرهنگی &ndash; سیاسی ایران دیدار کنند. 27 درصد گفته&zwnj;اند، که چنانچه شرایط برایشان فراهم شود، علاقمند هستند با ایرانی&zwnj;ها ازدواج کنند . 5/51 درصد از پاسخگویان گفته&zwnj;اند فردی یا افرادی را برای تحصیل در ایران تشویق کرده&zwnj;اند و سرانجام تنها 5/31 درصد گفته&zwnj;اند تصورشان از ایران با آنچه دیده&zwnj;اند مطابقت دارد</span></span></p> <p style="text-align: justify">&nbsp;</p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir