بررسی مسایل روز جامعه از نگاه شهروندان تهرانی
کارفرمایی
شهروندان تهرانی بالای 15سال
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">بررسی مسایل روز جامعه از نگاه شهروندان تهرانی</span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">این نظرسنجی معطوف به بررسی دیدگاه شهروندان تهرانی در مورد پرونده هسته&zwnj;ای ایران و رابطه با امریکا است. در مورد پرونده هسته&zwnj;ای ایران چند مورد بسیار اساسی بوده است از جمله: در مورد آگاهی از وضعیت پرونده هسته&zwnj;ای ایران حدود 33.3 درصد از فرستاده شدن این پرونده به شورای امنیت سازمان ملل اطلاع داشته&zwnj;اند. در مورد عادلانه بودن عملکرد غربی ها در مورد پرونده ایران حدود&nbsp; 67.9 درصد عملکرد غربی ها را غیرمنطقی دانسته اند و تنها 8 درصد این عملکرد را منطقی دانسته&zwnj;اند. همچنین حدود&nbsp;&nbsp;&nbsp; 84.9 درصد دستیابی ایران به فناوری هسته&zwnj;ای را کاملا&quot; ضروری دانسته&zwnj;اند و تنها 3.3 درصد این عملکرد را غیر ضروری&nbsp;&nbsp; دانسته&zwnj;اند.&nbsp; حدود 75.8 درصد معتقد بودند که تحریم های اقتصادی نباید مانع گسترش فناوری هسته&zwnj;ای گردد و تنها&nbsp; 21.5 درصد این خواهان انعطاف ایران شده&zwnj;اند.حدود 74.8 درصد معتقد بودند که مسئله هسته ای ایران به شکل مسالمت&zwnj;آمیز حل و فصل می&zwnj;شود و تنها 20.8 درصد معتقد بودند که پرونده به تحریم منجر می&zwnj;گردد. همچنین حدود 53.9 درصد به توانایی مجموعه&nbsp; نظام در حل بحران هسته&zwnj;ای کشور اعتماد داشته و تنها 17.8 اعتمادی به توانایی مجموعه نظام در حل بحران هسته ای کشور نداشته&zwnj;اند. علاوه بر این مورد دیدگاه افراد در مورد مذاکره و رابطه با امریکا نیز مورد سنجش قرار گرفته است که بر اساس نتایج به دست آمده حدود&nbsp; 74.5 درصد خواهان مذاکره و 59.1 درصد خواهان رابطه با آمریکا بودند در این مورد تنها 17.2درصد خواهان عدم مذاکره و 27.7 درصد مخالف رابطه با امریکا بوده&zwnj;اند.</span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir