دیدگاه شهروندان درباره پرونده انرژی هسته‌ای(3-352)
خویش فرمایی
شهروندان بالای 15سال تهران
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">دیدگاه شهروندان درباره پرونده انرژی هسته&zwnj;ای</span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">این نظرسنجی در مرداد ماه 87&nbsp; با عنوان &laquo;دیدگاه شهروندان درباره پرونده انرژی هسته&zwnj;ای&raquo; می&zwnj;باشد که به صورت خویش فرمایی و توسط ایسپا انجام شد. جامعۀ آماری این طرح شهروندان 15 سال به بالای تهرانی از کلیه اقشار و گروه&zwnj;های اجتماعی مناطق 22گانه شهر تهران را در بر می&zwnj;گیرد. حجم نمونه این طرح 1033 نفر می&zwnj;باشد که با روش نمونه&zwnj;گیری چند مرحله&zwnj;ای نسبت به انتخاب نمونه&zwnj;ها اقدام گردید.<br /> سیمای پاسخگویان بدین قرار است که 1/51 درصد از پاسخگویان مرد و 9/48 درصد زن هستند. بیشترین افراد پاسخگو&nbsp; زیر 25 سال و 4/56 درصد دارای تحصیلات متوسطه می&zwnj;باشند.<br /> نتایج حاصله حاکی از آن است که در مجموع 2/45 درصد معتقدند که، دولت با توجه به تغيير و تحولاتي که در پرونده هسته&zwnj;ای صورت گرفته است، توانسته موفق عمل کند و 1/21 درصدعملکرد دولت در این زمینه را ناموفق دانسته&zwnj;اند. در مجموع 8/57 درصدپاسخگویان ، احتمال حمله آمریکا و اسرائیل به ایران، در صورت پافشاری کشورمان بر ادامه غنی سازی را کم ارزیابی کرده اند. در مورد شرایط احتمالی اعمال تحریم&zwnj;های بیشتر اقتصادی علیه ایران، 5/71 درصد از پاسخگویان اظهار داشته&zwnj;اند که ایران باید بر روی منافع خود پافشاری کند و به گسترش فناوری هسته&zwnj;ای بپردازد. همچنین، بر اساس یافته&zwnj;های تحقیق، در صورت حمله محدود نظامی به ایران، 6/63 درصد از پاسخگویان معتقدند که کشور باید روی منافع خود پافشاری کند و به گسترش فناوری هسته&zwnj;ای بپردازد. در مورد شرایط احتمالی جنگ نظامی همه جانبه علیه ایران نیز، 1/51 درصد از پاسخگویان معتقدند که ایران باید بر روی منافع خود پافشاری کند و به گسترش فناوری هسته&zwnj;ای بپردازد. در مجموع 55 درصد، توان دفاعی کشور را در صورت حمله نظامی زیاد دانسته&zwnj;اند.<br /> </span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir