دیدگاه شهروندان در خصوص انتخابات ریاست جمهوری(کد:5-352)
خویش فرمایی
شهروندان بالای 15سال تهران
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">دیدگاه شهروندان در خصوص انتخابات ریاست جمهوری</span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">این نظرسنجی با عنوان &laquo;دیدگاه شهروندان در خصوص انتخابات ریاست جمهوری&raquo; می&zwnj;باشد که به صورت خویش فرمایی توسط ایسپا انجام شده است . جامعۀ آماری این طرح شهروندان 15 سال به بالای تهرانی از کلیه اقشار و گروه&zwnj;های اجتماعی مناطق 22گانه شهر تهران را در بر می&zwnj;گیرد. حجم نمونه این طرح 1033 نفر می&zwnj;باشد که با روش نمونه&zwnj;گیری چند مرحله&zwnj;ای نسبت به انتخاب نمونه&zwnj;ها اقدام گردید.<br /> سیمای پاسخگویان بدین قرار است ؛ 1/51 درصد از پاسخگویان مرد و &nbsp;9 /48 درصد زن هستند. 6/28 درصد پاسخگویان زیر 25 سال و 4/56 درصد آن ها دارای تحصیلات متوسطه می باشند.<br /> یافته&zwnj;های این نظرسنجی نشان می دهد که 2/54 درصد پاسخگویان گفته&zwnj;اند که اگر در چند روز آینده انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود به احتمال زیاد در انتخابات شرکت خواهند کرد . همچنین 4/13 درصد پاسخگویان در صورت شرکت در انتخابات، به آقای احمدی&zwnj;نژاد و 9/9 درصد به آقای خاتمی، 5.7 درصد به آقای رفسنجانی و 5 درصد هم به آقای قالیباف رای خواهند داد. بقیه افراد هم آرائی کمتر از یک درصد بدست آورده اند. در سوال بسته دیگری نام کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری برای پاسخگویان خوانده شده و سوال قبلی دوباره تکرار شد که در پاسخ به این سوال 2/24 درصد پاسخگویان گفته&zwnj;اند که به آقای خاتمی. 6/19 درصد به آقای احمدی&zwnj;نژاد، 7/13 درصد به آقای قالیباف و 2/2 درصد هم به آقای کروبی رای خواهند داد. با توجه به نتایج&nbsp; از میان کسانی که گفته اند احتمال زیادی دارد که در انتخابات آینده شرکت کنند 3/32 درصد پاسخگویان به آقای احمدی&zwnj;نژاد 5/20 درصد به آقای خاتمی، 4/16 درصد به آقای قالیباف، 3/4 درصد به آقای رفسنجانی، 3/2 درصد به آقای ولایتی و 1/2 درصد به آقای کروبی رای خواهند داد. بقیه افراد هم آرائی کمتر از یک درصد به دست آورده اند.<br /> </span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir