بررسی میزان مشارکت مردم در هشتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی (کد:7/320)
خویش فرمایی
شهروندان تهرانی15 سال به بالا
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">بررسی میزان مشارکت مردم در هشتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی</span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">این نظرسنجی معطوف به بررسی میزان مشارکت مردم در هشتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است. یافته های پژوهش به قرار ذیل می باشد: <br /> 1/16 درصد از پاسخگویان تا حد زیاد و خیلی زیاد پیگیر اخبار مربوط به انتخابات می&not;باشند 3/35 درصد در حد کم و خیلی کم و 9/22 درصد تاحدودی اخبار مربوط به انتخابات را پیگیر بودند. 4/33 درصد پاسخگویان اظهار داشته&not;اند که هیچ اطلاعی درباره رئیس فعلی مجلس ندارند. تعداد کسانی که پاسخ صحیح به این سئوال داده&not;اند 1/64 درصد می&zwnj;باشد. 5/2 درصد هم به این سئوال پاسخ غلط داده&not;اند. 1/78 درصد پاسخگویان هیچ اطلاعی درباره تعداد نمایندگان حوزه انتخاباتی شهر تهران نداشته&not;اند. تعداد کسانی که پاسخ صحیح به این سئوال داده&not;اند و گفته&not;اند تهران 30 نماینده در مجلس دارد 5/11 درصد می&zwnj;باشد. 4/10 درصد هم به این سئوال پاسخ غلط داده&not;اند. در مورد آگاهی از زمان برگزاری انتخابات مجلس هشتم 66 درصد پاسخگویان زمان برگزاری انتخابات را نادرست بیان نموده&zwnj;اند. تنها 24 درصد پاسخگویان از زمان برگزاری انتخابات مجلس هشتم (اسفندماه امسال) اطلاع داشتند. همچنین 4/44 درصد از پاسخگویان گفته اند که قطعاً در این انتخابات شرکت می&zwnj;کنند،&nbsp; 5/12 درصد نیز اظهار نمودند که به احتمال زیاد شرکت می&zwnj;کنند، 3/18 درصد بیان داشتند که هنوز تصمیمی نگرفتند 2/7 درصد بیان کردند که به احتمال کم شرکت می&zwnj;کنند، 6/17 درصد نیز گفته&zwnj;اند به هیچ وجه شرکت نمی&zwnj;کنند. اما 25 درصد پاسخگویان عملکرد مجلس هشتم را خوب ارزیابی و 9/35 درصد بد ارزیابی کرده&zwnj;اند. از نظر 3/31 درصد پاسخگویان نیز عملکرد مجلس هشتم در حد متوسط بوده است.&nbsp; و آخر اینکه 2/25 درصد پاسخگویان بیان کرده&zwnj;اند به طرفداران آقای احمدی&zwnj;نژاد رای می&zwnj;دهند. 13 درصد به طرفداران آقای خاتمی، 2/12 درصد به طرفداران آقای رفسنجانی ، 3/6 درصد هم به طرفداران آقای قالیباف رای می&zwnj;دهند. 5/63 درصد پاسخگویان معتقدند که رای مردم نتایج انتخابات را مشخص خواهد کرد و نتایج از قبل مشخص شده نیست. در حالیکه 5/27 درصد گفته&not;اند که رای مردم هیچ تاثیری بر نتایج انتخابات ندارد و نمایندگان از قبل مشخص شده&not;اند. 4/31 درصد پاسخگویان عملکرد شورای نگهبان را در بررسی و اعلام صلاحیتها مناسب و بسیار مناسب ارزیابی نموده&not;اند. 6/29 درصد تا حدودی مناسب و 4/23 درصد هم نامناسب و بسیار نامناسب ارزیابی نموده&not;اند. <br /> </span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir