بررسی دیدگاه شهروندان تهرانی درباره سهمیه‌بندی بنزین (کد:5/320)
خویش فرمایی
شهروندان تهرانی15 سال به بالا
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">بررسی دیدگاه شهروندان تهرانی درباره سهمیه&zwnj;بندی بنزین</span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">این نظرسنجی معطوف به بررسی دیدگاه شهروندان تهرانی درباره سهمیه&zwnj;بندی بنزین است. یافته&zwnj;های پژوهش به قرار ذیل می باشد: <br /> در رابطه با کاهش ترافیک 4/12 درصد از پاسخگویان میزان تاثیر سهمیه&zwnj;بندی و افزایش قیمت بنزین بر کاهش ترافیک را &laquo;خیلی زیاد و زیاد&raquo;، 5.4 درصد &laquo;تا حدودی&raquo; و در مقابل 9/76 درصد &laquo;کم و خیلی کم&raquo; ارزیابی نموده&zwnj;اند. در رابطه با کاهش مصرف بنزین، 5/20 درصد از پاسخگویان میزان تاثیر سهمیه&zwnj;بندی و افزایش قیمت بنزین را بر کاهش مصرف بنزین &laquo;زیاد و خیلی زیاد&raquo;، 8/18 درصد درصد &laquo;تاحدودی&raquo; و 1/60 درصد &laquo;کم و خیلی کم&raquo; ارزیابی نموده&zwnj;اند. <br /> 6/65 درصد از پاسخگویان میزان تأثیر اجرای سهمیه&zwnj;بندی بنزین بر کاهش استفاده مردم از خودروهای شخصی را در حد کم یا خیلی کم ارزیابی کرده&zwnj;اند. درمقابل تنها 18 درصد در حد زیاد یا خیلی زیاد و 16 درصد تا حدودی تأثیر طرح سهمیه&zwnj;بندی بنزین بر کاهش استفاده مردم از خودروهای شخصی دانسته&not;اند. همچنین میانگین مصرف روزانه بنزین دارندگان خودروهای شخصی، 07/8 لیتر است. از میان کسانی که خودروی شخصی دارند، 5/52 درصد میزان سهمیه اختصاص یافته به خودروی خود را کم و خیلی&zwnj;کم و در مقابل 3/32 درصد از پاسخگویان مناسب و کاملاً مناسب ارزیابی کرده&not;اند. اما 2/60 درصد از صاحبان خودروهای شخصی با عرضه بنزین آزاد با قیمت گرانتر مخالف&zwnj;اند. این در حالی است که تنها 4/27 درصد نیز با این نظر موافق&zwnj;اند. 1/10 درصد نیز در این مورد نظر بینابینی دارند. 42 درصد از پاسخگویان تا کنون به نوعی از بنزین آزاد استفاده کرده&zwnj;اند. در مقابل، 6/57 درصد نیز تاکنون از بنزین آزاد استفاده نکرده&zwnj;اند. نزدیک به نیمی از پاسخگویان (8/49 درصد) احتمال زیاد یا خیلی زیادی داده&zwnj;اند که در آینده باز هم دولت به مناسبت&zwnj;های مختلف به سهمیه بنزین خودروها اضافه کند. در مقابل، 9/26 درصد نیز این احتمال را کم یا خیلی&zwnj;کم دانسته&zwnj;اند. در این میان، 1/19 درصد نیز نظر بینابینی دارند. 9/44 درصد موفقیت دولت در اجرای طرح سهمیه&zwnj;بندی بنزین را کم یا خیلی کم می&zwnj;دانند. در مقابل، 5/28 درصد از پاسخگویان دولت را در اجرای این طرح در حد زیاد یا خیلی زیاد و 2/25 درصد تا حدودی موفق دانسته&zwnj;اند<br /> </span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir