بررسی عملكرد دولت آقاي احمدي‌نژاد از نگاه شهروندان تهرانی (کد:1/320)
خویش فرمایی
شهروندان بالای 15سال تهرانی
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">بررسی عملكرد دولت آقاي احمدي&zwnj;نژاد از نگاه شهروندان تهرانی</span></span></strong></span></p> <p><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">ارزيابي شهروندان از عملكرد دولت آقاي احمدي&zwnj;نژاد از جمله موضوعات نظرسنجی &laquo;مسائل روز&raquo; ایسپا در اسفند ماه 1386 بود. در این نظرسنجی تعداد 921 نفر از شهروندان که با روش نمونه&zwnj;گیری چند مرحله&zwnj;ایی از میان شهروندان بالای 15 سال مناطق 22 گانه تهران انتخاب شدند، پاسخگوی سوالات ایسپا بودند. روش انجام این تحقیق پیمایشی بود و ابزار گردآوری اطلاعات، پرسشنامه بود.<br /> در مورد عملكرد دولت چند مورد بسیار اساسی بوده است از جمله:<br /> &bull;&nbsp;در مورد مسأله مسکن : 8/85 درصد پاسخگويان معتقدند توانايي دولت در كنترل گراني مسكن كم و خيلي كم است. اين در حالي است كه 4/30 درصد پاسخگويان دولت را عامل اصلي گراني مسكن مي&zwnj;دانند.<br /> &bull;&nbsp;در مورد تحقق عدالت اجتماعي: 5/33 درصد پاسخگويان،&zwnj; دولت را در تحقق عدالت اجتماعي موفق و كاملاً موفق مي&zwnj;دانند. اين در حالي است كه 4/44 درصد نيز دولت را در اين زمينه ناموفق و كاملاً ناموفق ارزيابي كرده&zwnj;اند. <br /> &bull;&nbsp;در مورد&nbsp;كنترل گراني و تورم : 2/5 درصد از پاسخگويان دولت را در زمينه مهار گراني و تورم موفق و يا كاملاً موفق دانسته&zwnj;اند، در حالي كه در مجموع 1/85 درصد پاسخگويان دولت را ناموفق و كاملاً ناموفق مي&zwnj;دانند.<br /> &bull;&nbsp;در مورد&nbsp;تحقق آزادي&zwnj;هاي فردي و اجتماعي،&zwnj; 4/28 درصد پاسخگويان دولت را در تحقق آزادي&zwnj;هاي فردي و اجتماعي موفق و كاملاً&zwnj; موفق ارزيابي كرده&zwnj;اند. در مقابل،&zwnj; 6/44 درصد پاسخگويان نيز دولت را ناموفق و كاملاً &zwnj;ناموفق دانسته&zwnj;اند.<br /> &bull;&nbsp;در مورد سیاست خارجی، 8/43 درصد از پاسخگويان دولت را در اين زمينه موفق و كاملاً&zwnj; موفق دانسته&zwnj;اند. اين در حالي است كه 4/29 درصد نمونه عملكرد دولت را در حوزه سياست خارجي ناموفق و كاملاً ناموفق ارزيابي كرده&zwnj;اند.<br /> &bull;&nbsp;در مورد مبارزه با مفسدین اقتصادی: 1/26 درصد پاسخگویان عملکرد دولت را در مبارزه با مفسدین اقتصادی موفق و کاملاً موفق عمل کرده است. در حالی که 6/40 درصد آنها عملکرد دولت را در این خصوص ناموفق و کاملاً ناموفق ارزیابی کرده&zwnj;اند.<br /> &bull;&nbsp;در زمینه رضایت از عملكرد کلی دولت&zwnj; آقاي احمدي نژاد: بر اساس یافته&zwnj;های پژوهش در مورد رضایت پاسخگویان از عملکرد کلی دولت، 1/28 درصد اظهار داشته&zwnj;اند که در این مورد رضایت زیاد و خیلی زیادی دارند. در مقابل، 4/36 درصد از عملکرد دولت رضایت کم و یا خیلی کمی دارند. در عین حال، 1/35 درصد از پاسخگویان نیز تا حدودی از عملکرد کلی دولت رضایت دارند. <br /> </span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir