بررسی رفتار انتخاباتی شهروندان حوزه انتخاباتی پاکدشت(موج اول) (کد:1/318)
کارفرمایی
همه شهروندان 18 سال و بالاتر ساکن در حوزه انتخابی پاکدشت
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">&nbsp;بررسی رفتار انتخاباتی شهروندان حوزه انتخاباتی پاکدشت(موج اول)</span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">این تحقیق معطوف به بررسی رفتار انتخاباتی شهروندان حوزه انتخاباتی پاکدشت در مجلس هشتم بود. این گزارش توسط ایسپا و به سفارش کاندیدای حوزه انتخاباتی شهرستان پاکدشت (آقای باقری) در بهمن ماه 1386 با اندازه نمونه 819 نفر اجرا گردید.<br /> نتایج کلی بدست آمده از یافته&zwnj;های تحقیق بدین صورت است که:<br /> 1- میزان آشنایی پاسخگویان با کاندیداها<br /> میزان آشنایی پاسخگویان با آقای باقری نسبت به دو کاندیدای دیگر کمتر می&zwnj;باشد. البته در مجموع، پاسخگویان آشنایی کمی با هرسه کاندیدا داشتند. در مقایسه با دیگر شهرک&zwnj;ها و مناطق، آقای باقری به ترتیب در پاکدشت، شریف آباد و خاتون آباد شناخته&zwnj;&zwnj;شده&zwnj;تر است. کمترین میزان آشنایی با آقای باقری نیز مربوط به قیامدشت و شهرک نرگس است.<br /> 2- میزان رأی کاندیداها<br /> بیش از 40 درصد پاسخگویان در زمان اجرای پژوهش در خصوص اینکه به چه کسی رأی خواهند داد تصمیم نگرفته&zwnj;اند. همچنین 6/15 درصد پاسخگویان گفته&zwnj;اند به هیچیک از سه کاندیدای مورد بحث در این مطالعه، رأی نخواهند داد. با این وجود بیشترین رأی با 7/18 درصد به آقای موسوی اختصاص یافته است. همچنین آقای بشیری با 9/10 درصد در رتبه دوم و آقای باقری با 9/8 درصد در رتبه سوم قرار گرفته&zwnj;اند.نسبت آرای آقای باقری در میان مردان نسبت به زنان بیشتر است. همچنین در میان گروه&zwnj;های سنی مختلف، نسبت کمترین میزان رای آقای باقری در گروه سنی 15 تا 29 سال است. اما همچون دو کاندیدای دیگر، میزان آرای آقای باقری با افزایش تحصیلات پاسخگویان بیشتر شده است.<br /> </span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir