ارزیابی عملکرد شهردار تهران آقای قالیباف در یک مطالعه روندی (کد:316)
خویش فرمایی
به تعداد سالهای مختلف متفاوت بوده است.
شهروندان تهرانی بالای 15 سال
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">ارزیابی عملکرد شهردار تهران آقای قالیباف در یک مطالعه روندی </span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">این تحقیق معطوف به ارزیابی عملکرد شهردار تهران آقای قالیباف در یک مطالعه روندی&nbsp; است. در این گزارش سعی داریم به بررسی مجدد یافته&zwnj;های حاصل از نظرسنجی&zwnj;های انجام شده در خصوص عملکرد شهردار تهران بپردازیم. ایسپا اولین بررسی جامع خود را در زمینه مسائل شهری و عملکرد شهردار و شهرداری را در سال 1382 انجام داده است.و پس از آن به تناوب 5 طرح دیگر را در این زمینه، اجرا کرده است. از آن جا که از 6 طرح انجام شده، 4 مورد در زمان مدیریت جناب آقای قالیباف انجام شده است، در واقع گزارش حاضر بررسی عملکرد نامبرده محسوب می&zwnj;شود. در صورت لزوم سعی می&zwnj;شود داده&zwnj;های مقایسه&zwnj;ای دو شهردار ارائه شود.علاوه بر این در برخی از نظرسنجی&zwnj;های به عمل آمده از مردم خواسته شده است تا نظر خود را درباره بهترین شهردار بعد از انقلاب، بیان نمایند. که تلاش می&zwnj;شود یافته&zwnj;های مذکور در گزارش حاضر مورد استفاده قرار گیرد.<br /> مهم&zwnj;ترین خواسته&zwnj;های مردم به این شرح است: <br /> 1- حل مشکلات ترافیکی تهران 2- شهرسازی بر اساس معیارهای اصولی 3- رسیدگی به ظاهر شهر شامل نظافت و فضای سبز 4- گسترش مراکز تفریحی و فرهنگی<br /> البته ناگفته نماند که تعامل مردم با مدیران شهرداری بسیار اندک است و اکثریت قاطع آنها نه شهردار تهران را می&zwnj;شناسند و نه شهردار منطقه را.به تبع چنین نقصانی، آنها از برنامه&zwnj;ها و فعالیت&zwnj;های شهرداری هیچ اطلاعی ندارند. از این رو اظهار نظر کردن یا نکردن برای آنها قاعدتاً بایستی یکسان باشد. به نظر می&zwnj;رسد علیرغم وجود مشکلات فراوان در مسیر اظهار نظر درست درباره مسائل شهری، مردم ملاک&zwnj;های مشخصی برای ارزیابی عملکرد شهرداران دارند. از این رو آنها تا کنون رضایت قاطعی از دو شهردار مورد مطالعه اعلام نکرده&zwnj;اند و حتی در مواقعی سیر صعودی حمایت خود از شهرداران را به سمت نارضایتی سوق داده&zwnj;اند. این امر عمدتاً به برآورده نشدن خواسته&zwnj;های آنان باز می&zwnj;گردد. به رغم آمدن چندین شهردار پس از کنار گذاشته شدن کرباسچی، نامبرده کماکان مورد تایید بسیاری از شهروندان تهرانی است. <br /> </span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir