سلسله نشسلسله نشست های نواندیش؛ مهارت آموزی برای پرسشگر برتر

سلسله نشست­ های

نواندیش

مهارت آموزی برای پرسشگر برتر

همانطور که در ماده 6 اساسنامه ایسپا آمده است؛ برگزاری دوره­ها و کارگاه­های تخصصی با محوریت نظرسنجی و تحقیقات افکار عمومی از وظایف مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) محسوب می­شود. از این رو ایسپا به منظور توانمندسازی دانشجویان و فارغ­التحصیلان جوان و ارتقاء سواد نظرسنجی در حوزه روشی و اجرایی (گردآوری اطلاعات) نشست­های تخصصی «نواندیش» را به صورت فصلی برگزار می­کند. نشست مذکور سه محور کلی را با مرکزیت آموزش اصول و فنون نظرسنجی در نظر می­ گیرد  که در ذیل توضیحات آن آمده است:

محور اول: اعداد سخن می گویند؛ مبانی روش تحقیق پیمایشی

این بخش شامل آموزش کلیات روش تحقیق پیمایشی و جایگاه پرسشگری در فرایند گردآوری اطلاعات در میدان است.

محور دوم: یابنده باش؛ شیوه های نمونه گیری

در بخش دوم شیوه­های مختلف نمونه ­گیری در تحقیقات پیمایشی، شیوه انتخاب بلوک، نقشه­خوانی و مراجعه به پاسخگویان آموزش داده می­ شود.

محور سوم: رابطه × 2؛ تعامل و ارتباطات مؤثر در حوزه پرسشگری

در بخش سوم شیوه تعاملات و برقراری ارتباط با پاسخگویان و نیز جلب مشارکت افراد در پاسخگویی به پرسشنامه­ ها مورد تأکید است.

 سوابق برگزاری

مکان برگزاری

تاریخ

اطلاعات بیشتر

دانشگاه شهید بهشتی

30/7/96

اینجا کلیک کنید

http://ispa.ir/Default/Details/fa/1892

ایسپا

9/9/1396

اینجا کلیک کنید

http://ispa.ir/Default/Details/fa/1893

 

درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir