سخنرانی سرپرست ایسپا در شصت و یکمین گردهمایی معاونان فرهنگی جهاد دانشگاهی
سخنرانی سرپرست ایسپا در شصت و یکمین گردهمایی معاونان فرهنگی جهاد دانشگاهی
10 آذر ,1388

سخنرانی سرپرست ایسپا در شصت و یکمین گردهمایی معاونان فرهنگی جهاد دانشگاهی

علی فروغی سرپرست مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) در شصت و یکمین گردهمایی معاونان فرهنگی واحد های جهاد دانشگاهی سراسر کشور ضمن ارائه سخنرانی، بخش هایی از دو گزارش نظرسنجی با عناوین طرح ملی سنجش دینداری ایرانیان و نظرات شهروندان تهرانی درباره مسائل روز کشور را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی ایسپا، علی فروغی در بخش ابتدایی سخنان خود با اشاره به سابقه طرح ملی سنجش دینداری ایرانیان گفت: ایسپا  تولید داده های پایه ای در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و سیاسی را از وظایف خود می داند و بر این اساس تلاش می کنیم هر ساله نسبت به گردآوری داده های مهم در حوزه هایی که مکن است برای جامعه علمی و نظام تصمیم گیری کشور مفید باشد ، اقدام کنیم.
سرپرست ایسپا سپس به جامعه آماری طرح سنجش دینداری ایرانیان اشاره کرد و گفت، نمونه گیری این طرح بصورت خوشه ای چند مرحله ای انجام گرفته است بدین صورت که ابتدا کل کشور را به هشت خوشه کلی تقسیم کرده و سپس با توجه به حجم جمعیت هر خوشه و تنوع قومی و مذهبی داخل هرکدام از خوشه ها، یازده استان به نمایندگی از کل کشور برای اجرای طرح نظرسنجی انتخاب گردید.

درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2020 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir