مهدی رفیعی در نشست مشترک رئیس و مدیران جهاددانشگاهی با وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: 60.1 درصد جوانان ایران اعتقاد به ضرورت ازدواج دارند
مهدی رفیعی در نشست مشترک رئیس و مدیران جهاددانشگاهی با وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: 60.1 درصد جوانان ایران اعتقاد به ضرورت ازدواج دارند
یکشنبه, 13 مرداد,1398

مهدی رفیعی سرپرست ایسپا در نشست مشترک رئیس و مدیران جهاددانشگاهی با وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: 60.1 درصد جوانان ایران اعتقاد به ضرورت ازدواج دارند.

به گزارش روابط عمومی ایسپا، روز شنبه 12 مرداد 1398 و همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س)، نشست مشترک بین رئیس و مدیران جهاد دانشگاهی با «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان در وزارت خانه برگزار شد.

در این نشست، مهدی رفیعی سرپرست مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) گزارشی از نتایج نظرسنجی ملی ایسپا با عنوان «نگرش جوانان به ازدواج و تشکیل خانواده» به مناسبت روز ازدواج، ارائه کرد.

طرح نظرسنجی مذکور در اسفند ماه 1397 با جامعه آماری جوانان مجرد 18 تا 34 کل کشور و با حجم نمونه 3000 اجرا شد. در این نظرسنجی از پاسخگویان خواسته شد نظر خود را درباره این جمله که «بعضی معتقدند لازم نیست آدم حتما ازدواج کند» اعلام کنند. 60.1 درصد از جوانان مخالف و 38.9 درصد موافق این جمله بودند. همچنین یک درصد نیز به این سوال پاسخ ندادند. در ادامه از پاسخگویان در مورد تصمیم به ازدواج پرسیده شد: «آیا در آینده تصمیم به ازدواج دارید؟» 68.3 درصد جوانان کشور اعلام کرده اند در آینده ازدواج خواهند کرد. 25.2 درصد اعلام کرده اند مطمئن نیستند ازدواج کنند و 4.3 درصد نیز گفته اند اصلا ازدواج نخواهند کرد. شایان ذکر است، 2.2 درصد از پاسخگویان به این سوال پاسخ ندادند.»

درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2020 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir