سینمای ایران به روایت نتایج نظرسنجی ایسپا
سینمای ایران به روایت نتایج نظرسنجی ایسپا
یکشنبه, 22 اردیبهشت,1398

سینمای ایران به روایت نتایج نظرسنجی ایسپا

به گزارش روابط عمومی ایسپا، طرح نظرسنجی با موضوع « بررسی مسائل روز کشور از منظر افکار عمومی مردم ایران» با پرسشگری از 1281نفر از افراد بالای 18 سال به بالای کشور در روزهای 13 و 14 اسفندماه 1397 به شیوه تلفنی انجام شد.

در بخشی از طرح مذکور پرسیده شده است: «آخرین باری که به سینما رفتید، چه زمانی بوده است؟»

22 درصد پاسخگویان اعلام کرده ­اند که آخرین باری که به سینما رفته ­اند کمتر از یک سال پیش بوده است. 10.4 درصد اعلام کرده­ اند آخرین بار بین 1 تا 3 سال پیش بوده که به سینما رفته ­اند. 37.5 درصد از پاسخگویان اعلام کرده ­اند از آخرین باری که به سینما رفته­ اند حداقل بیش از 3 سال می­ گذرد. 30.2 درصد نیز اعلام کرده ­اند تاکنون به سینما نرفته ­اند. 

نتایج نظرسنجی به تفکیک سن و جنسیت به شرح زیر است:

25.9 درصد زنان اعلام کرده اند که آخرین باری که به سینما رفته اند کمتر از یک سال پیش بوده است. 11.9 درصد اعلام کرده اند آخرین بار بین 1 تا 3 سال پیش بوده که به سینما رفته­ اند. 30.2 درصد از پاسخگویان اعلام کرده ­اند از آخرین باری که به سینما رفته­ اند حداقل بیش از 3 سال می­ گذرد. 32 درصد نیز اعلام کرده­ اند تاکنون به سینما نرفته ­اند.

18.2 درصد مردان اعلام کرده اند که آخرین باری که به سینما رفته اند کمتر از یک سال پیش بوده است. 8.9 درصد اعلام کرده اند آخرین بار بین 1 تا 3 سال پیش بوده که به سینما رفته ­اند. 44.3 درصد از پاسخگویان اعلام کرده­اند از آخرین باری که به سینما رفته ­اند حداقل بیش از 3 سال می­گذرد. 28.5 درصد نیز اعلام کرده­ اند تاکنون به سینما نرفته ­اند.

32.1 درصد افراد 29-18 سال اعلام کرده اند که آخرین باری که به سینما رفته اند کمتر از یک سال پیش بوده است. 17.5 درصد اعلام کرده اند آخرین بار بین 1 تا 3 سال پیش بوده که به سینما رفته­ اند. 27.4 درصد از پاسخگویان اعلام کرده ­اند از آخرین باری که به سینما رفته ­اند حداقل بیش از 3 سال می­ گذرد. 23 درصد نیز اعلام کرده­ اند تاکنون به سینما نرفته­ اند.

22.9 درصد افراد 49-30 سال اعلام کرده اند که آخرین باری که به سینما رفته اند کمتر از یک سال پیش بوده است. 9.5 درصد اعلام کرده اند آخرین بار بین 1 تا 3 سال پیش بوده که به سینما رفته­ اند. 42 درصد از پاسخگویان اعلام کرده ­اند از آخرین باری که به سینما رفته ­اند حداقل بیش از 3 سال می­ گذرد. 26.3 درصد نیز اعلام کرده ­اند تاکنون به سینما نرفته ­اند.

10 درصد افراد 50 سال و بالاتر اعلام کرده اند که آخرین باری که به سینما رفته اند کمتر از یک سال پیش بوده است. 4 درصد اعلام کرده اند آخرین بار بین 1 تا 3 سال پیش بوده که به سینما رفته ­اند. 39.5 درصد از پاسخگویان اعلام کرده ­اند از آخرین باری که به سینما رفته­ اند حداقل بیش از 3 سال می­ گذرد. 46.5 درصد نیز اعلام کرده ­اند تاکنون به سینما نرفته ­اند.

درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2020 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir