جمعه, 07 اردیبهشت,1397 | أفريل/27/2018
بر اساس نظرسنجی ایسپا: 60 درصد مردم کشور خندوانه و دورهمی را می بینند
بر اساس نظرسنجی ایسپا: 60 درصد مردم کشور خندوانه و دورهمی را می بینند
سه شنبه, 19 بهمن,1395

بر اساس نظرسنجی ایسپا:60 درصد مردم کشور خندوانه و دورهمی را می ­بینند.

نتایج نظرسنجی مرکر افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) از مردم ایران نشان می­ دهد 60 درصد مردم خندوانه و دورهمی را می ­بینند. این نظرسنجی که در هفته اول بهمن در سطح ملی و با حجم نمونه 1500 نفر انجام شده است به شیوه تلفنی به گردآوری اطلاعات از مردم شهر و روستاهای کشور پرداخته است.

به گزارش روابط عمومی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) نتایج اعتبارسنجی روش تلفنی نشان داد نتایج این نظرسنجی با نتایج نظرسنجی­ های مشابه این مرکز که با حجم نمونه بالاتر و به شیوه حضوری انجام شده است تفاوت چندانی ندارد. بر این اساس 50 درصد نمونه مردان و 50 درصد مابقی را زنان تشکیل داده ­اند. 69 درصد متأهل، 27.5 درصد مجرد و 3.5 درصد بدون همسر بر اثر طلاق یا فوت همسر هستند. 38 درصد نمونه را افراد با تحصیلات دانشگاهی و 62 درصد افراد نیز دارای تحصیلات دیپلم و پایین­ تر از آن هستند. 72 درصد پاسخگویان ساکن مناطق شهری و 28 درصد نیز ساکن روستا بوده ­اند.

48.1 درصد پاسخگویان اعلام کرده ­اند هر دو برنامه خندوانه و دورهمی را می­ بینند. 5 درصد گفته ­اند فقط دورهمی را می­ بینند و 6.5 درصد نیز گفته ­اند فقط خندوانه را می­بینند. حدود 40 درصد پاسخگویان نیز اعلام کرده­ اند هیچکدام از این دو برنامه را تماشا نمی­کنند. در مجموع 60 درصد مردم حداقل یکی از دو برنامه خندوانه یا دورهمی را مشاهده می­کنند. مردان و زنان همچنین مجردین و متأهلین به یک میزان این دو برنامه را مشاهده می­کنند. بین گروه­ های مختلف تحصیلی نیز از نظر تماشای این دو برنامه تفاوتی مشاهده نشده است.

از کسانی که هر دو برنامه دورهمی و خندوانه را تماشا می­ کنند پرسیده شده که کدامیک را بیشتر می­ پسندند. نتایج نظرسنجی نشان می­دهد 56 درصد پاسخگویان اعلام کرده ­اند که دورهمی را بیشتر می پسندند و 37 درصد نیز اعلام کرده­ اند خندوانه را بیشتر می ­پسندند. 2.5 درصد گفته­اند هیچکدام را نمی ­پسندند و 4.3 درصد نیز در این زمینه اظهار نظری نکرده ­اند. در این سؤال نیز تفاوت معناداری بین مردان و زنان، متأهلین و مجردین و همچنین افراد دارای تحصیلات دانشگاهی و غیر دانشگاهی مشاهده نشده است.

درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir