بیش از نیمی از جمعیت بالای 18 سال کشور عضو شبکه های اجتماعی هستند
 بیش از نیمی از جمعیت بالای 18 سال کشور عضو شبکه های اجتماعی هستند
دوشنبه, 01 شهریور,1395

به گزارش روابط عمومی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) ، طرح دیدگاه مردم در خصوص شبکه های اجتماعی» با پرسشگری از چهار هزار و چهارصد نفر از افراد 18 سال به بالای 31 استان کشور انجام شد.
بر اساس یافته های این تحقیق  53 درصد از کل مردم بالای 18 سال ایران (معادل حدود 28 میلیون نفر) حداقل عضو یکی از شبکه‌های اجتماعی هستند که در این میان تلگرام با 20 میلیون نفر کاربر به پرطرفداترین شبکه اجتماعی در بین مردم ایران تبدیل شده است. پس از آن واتس آپ، اینستاگرام و لاین بیشترین استفاده را در میان شهروندان بالای 18 سال کشور داشته اند.
 همچنین این نظرسنجی حاکی از آن است که افراد مجرد گرایش بیشتری به عضویت در شبکه های اجتماعی دارند اگر چه به دلیل تعداد بیشتر متأهل ها در جامعه ایران، تعداد آن­ها در شبکه های اجتماعی نیز بیشتر است.
گفتنی است این مرکز افکارسنجی برای آگاهی بیشتر مردم و به ویژه پژوهشگران حوزه علوم اجتماعی و اصحاب رسانه، گزارش کامل این نظرسنجی را در شبکه های اجتماعی رسمی خود منتشر کرده است.

 

 

درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2022 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir