جوانان، 46 درصد استفاده‌کنندگان شبکه‌های ماهواره‌ای
  جوانان، 46 درصد استفاده‌کنندگان شبکه‌های ماهواره‌ای
17 دی ,1394

رئیس مرکز افکارسنجی جهاد دانشگاهی کشور گفت:38 درصد مردم کشور از شبکه‎های ماهواره‎ای استفاده می‎کنند.

به گزارش روابط عمومی ایسپا، محمد آقاسی در جلسه هم‎اندیشی فعالان فرهنگی و اجتماعی استان، بیان کرد: براساس نظرسنجی که سازمان افکارسنجی جهاد دانشگاهی انجام داد 38 درصد از مردم کشور اعلام کردند که از شبکه‎های ماهواره‎ای استفاده می‎کنند.

وی با بیان اینکه از این بین 40 درصد ساکن شهر و 32 درصد در روستاهای کشور اقامت داشتند، اظهار کرد: 46 درصد استفاده کنندگان از شبکه‎های ماهواره‎ای جوانان بین 18 تا 22 سال بودند.

این مقام مسئول اضافه کرد: براساس این نظرسنجی همچنین 38 درصد افراد میانسال بین 30 تا 49 سال از شبکه‎‏های ماهواره‎ای استفاده می‎کردند و میزان استفاده افراد بالای 50 سال نیز 25 درصد بود.

آقاسی ادامه داد: 45 درصد استفاده کنندگان از شبکه‎های ماهواره‏ای در کشور ما تحصیلات آکادمیک دارند.

وی خاطرنشان کرد: از سال 78 تا 88 روند استفاده از ماهواره در کشور ایران کاملاً صعودی بوده و از سال 88 تا 92 این روند به صورت نامنظم بوده است.

رئیس مرکز افکارسنجی جهاد دانشگاهی کشور یادآور شد: استفاده از شبکه‎های ماهواره‎ای توسط مردم ایران لزوماً به معنای اعتماد به ماهواره نیست و دلایل متعددی از جمله عملکرد ناموفق صداوسیما دارد.

درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2020 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir