سنجش «احساس خشم» مردم ایران
سنجش «احساس خشم» مردم ایران
دوشنبه, 03 مرداد,1401

 

مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) اسفند ماه 1400 طرح «سنجش احساس خشم مردم ایران» را با حجم نمونه 2088 نفر از ساکنین مناطق شهری و روستایی به صورت تلفنی اجرا کرده است.

 

به گزارش روابط عمومی ایسپا در این نظرسنجی که نظرات افراد بالای 18 سال در آن مورد سنجش قرار گرفته، پاسخگویان در سه محور «حالت خشم»، «صفت خشم» و «کنترل خشم» مورد ارزیابی قرار گرفته‌­اند.

 

مهمترین یافته‌های این نظرسنجی از این قرار است:

 

براساس نتایج به‌دست‌آمده، 33.6 درصد از پاسخگویان اظهار کرده‌اند که به میزان زیاد یا کاملاً موافقند که «معمولاً زود از کوره در می‌روند»، 15.2 درصد گفته‌اند که اطرافیانشان آنان را فردی عصبانی می‌دانند، 23.4 درصد در زمان عصبانیت شروع به داد و فریاد می‌کنند، 5.1 درصد اقدام به پرتاب کردن یا شکستن اشیا می‌کنند، 3.6 درصد گفته‌اند هنگام عصبانیت طرف مقابلشان را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند، 31.4 درصد گفته‌اند در صورتی که دیگران رفتار خشمگین با آن‌ها داشته باشند، رفتار متقابل را در پیش می‌گیرند و همچنین 11.3 درصد اشاره کرده‌اند که احساس می‌کنند در همین لحظه از دست کسی یا چیزی عصبانی هستند.

 

 

لینک دانلود فایل گزارش کامل

درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir