دیدگاه شهروندان تهرانی در خصوص عملکرد دولت نهم( کد: 2-358)
خویش فرمایی
شهروندان بالای 18سال تهران
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">دیدگاه شهروندان تهرانی در خصوص عملکرد دولت نهم</span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">این پژوهش به صورت خویش فرمایی توسط مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران انجام شد. این مطالعه &laquo;دیدگاه شهروندان تهرانی در خصوص عملکرد دولت نهم&raquo; را مورد بررسي قرار داده است. جامعه آماری این طرح کلیه شهروندان بالای 18 سال تهرانی از کلیه اقشار و گروه&zwnj;های اجتماعی در زمان اجرای طرح است. شیوه نمونه&zwnj;گیری این نظرسنجی به صورت چند مرحله&zwnj;ای (طبقه&zwnj;ای - خوشه&zwnj;ای) و در سطح مناطق 22 گانه شهر تهران است. جهت پوشش کل جامعه آماری، نظرسنجی در چهار گروه ؛ درب منازل، میادین ، پارکها و تلفنی انجام شد. <br /> در مجموع به اين ترتيب، 55.6 درصد نمونه مرد و 44.4 درصد زن هستند. حداقل سن در نمونه 18 سال و حداكثر 78 سال بوده است. ميانگين سني نمونه 35.18 سال بوده است.<br /> بر اساس یافته&zwnj;های تحقیق، 51.6 درصد از پاسخگويان در میادین محبوبيت آقاي احمدي&zwnj;نژاد را زياد دانسته&zwnj;اند. 40 درصد از شهروندان در نظرسنجی حاضر، محبوبیت احمدی&zwnj;نژاد را در قیاس با گذشته بیشتر ارزیابی کرده&zwnj;اند. از میان کل پاسخگویان، 27 درصد از شهروندان، توانایی رئیس جمهور را در عمل به وعده&zwnj;های خود در حد زیاد و 37.5 درصد توانایی او را در حد کم دانسته&zwnj;اند. 41 درصد، عملکرد دولت را در زمینه تحقق عدالت اجتماعي موفق دانسته&zwnj;اند.همین طور 72.2 درصد شهروندان عملکرد دولت را در زمینه کنترل گرانی و تورم، ناموفق ارزیابی کرده&zwnj;اند. در مجموع، 32.9 درصد پاسخگویان، دولت را در زمینه تحقق آزادی&zwnj;های فردی و اجتماعی، موفق ارزیابی کرده&zwnj;اند. بیش از نیمی از آن ها (56.1 درصد) اظهار داشته&zwnj;اند دولت در تحقق ارزشهای اسلامی موفق عمل کرده است. 51.6 درصد از شهروندان، عملکرد دولت را در اين زمينه موفق دانسته&zwnj;اند. از کل شهروندان تهرانی، 75 درصد اظهار داشته&zwnj;اند دولت در زمینه پیشرفت&zwnj;های علمی و فناوری، موفق عمل کرده است. از کل شهروندان در این طرح، 30.5 درصد آن ها اظهار داشته&zwnj;اند که از عملکرد دولت رضایت زیادی دارند را خواهد داشت. در جمع&zwnj;بندي نهايي ارزيابي پاسخگويان از وضعیت آینده ایران بايد گفت،&zwnj; شهروندان وضعیت علمی ایران را در آینده (با میانگین 3.92) نسبت به دیگر بخش&zwnj;ها، بیشتر خوشبینانه پیش&zwnj;بینی می&zwnj;کنند.<br /> </span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir