بررسی دیدگاه شهروندان در خصوص طرح تحول اقتصادی دولت(3-358)
خویش فرمایی
شهروندان بالای 18سال تهران
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">بررسی دیدگاه شهروندان در خصوص طرح تحول اقتصادی دولت</span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">این پژوهش توسط مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران به صورت خویش فرمایی با موضوع &laquo;دیدگاه شهروندان در خصوص طرح تحول اقتصادی دولت&raquo; انجام شد. جامعه آماری این طرح کلیه شهروندان بالای 18 سال تهرانی از کلیه اقشار و گروه&zwnj;های اجتماعی در زمان اجرای طرح است. شیوه نمونه&zwnj;گیری این نظرسنجی به صورت چند مرحله&zwnj;ای (طبقه&zwnj;ای - خوشه&zwnj;ای) و در سطح مناطق 22 گانه شهر تهران است. جهت پوشش کل جامعه آماری، نظرسنجی در چهار گروه ؛ درب منازل، میادین ، پارک ها و تلفنی انجام شد.<br /> در مجموع ، 55.6 درصد نمونه مرد و 44.4 درصد زن هستند. حداقل سن در نمونه 18 سال و حداكثر 78 سال بوده است. ميانگين سني نمونه 35.18 سال بوده است.. <br /> یافته&zwnj;ها نشان می&zwnj;دهد که بیش از 50 درصد پاسخگویان در درب منازل (53.9 درصد)، در پارک&zwnj;ها (50.7 درصد) و میادین (52.1 درصد) اظهار داشته&zwnj;اند نام طرح تحول را نشنیده&zwnj;اند یا شنیده&zwnj;اند اما هیچ اطلاعی از محتوای آن ندارند. بر اساس یافته&zwnj;ها 26.9 درصد از پاسخگویان در میادین، 26.7 درصد در درب منازل و 17.8 درصد از پاسخگویان در پارک&zwnj;ها اذعان کرده&zwnj;اند با حذف یارانه&zwnj;ها و پرداخت آن به صورت نقدی به مردم، موافق هستند.و نزدیک 50 درصد آنها با این امر مخالف هستند. همچنین35.1&nbsp; درصد از شهروندان در میادین، 30.3 درصد در درب منازل و 20.9 درصد در پارک&zwnj;ها اظهار داشته&zwnj;اند با توجه به شرایط موجود، طرح تحول اقتصادی را می&zwnj;شود اجرا کرد.شایان ذکر است 11.4 درصد از پاسخگویان در پارک&zwnj;ها اظهار کرده&zwnj;اند اجرای طرح تحول اقتصادی باعث بهبود اوضاع اقتصادی کشور می&zwnj;شود حال آن که این میزان در بین پاسخگویان درب منازل و میادین به ترتیب 22.4 درصد و 26 درصد می&zwnj;باشد. قابل توجه است که نیمی از پاسخگویان در پارک&zwnj;ها اجرای طرح را باعث بدتر شدن اوضاع می&zwnj;دانند.<br /> </span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir