بررسي ديدگاه شهروندان درباره رویدادهای اخیر فلسطین(کد: 355)
کارفرمایی
دانش آموزان ابتدایی مدارس کرج
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">&nbsp;بررسي ديدگاه شهروندان درباره رویدادهای اخیر فلسطین</span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">این نظرسنجی به منظور &laquo;بررسي ديدگاه شهروندان درباره رویدادهای اخیر فلسطین&raquo; توسط مرکز افکارسنجی ایران به صورت خویش فرمایی انجام شده است. جامعۀ آماری این طرح کلیۀ شهروندان 18 سال به بالای تهرانی از کلیه اقشار و گروه&zwnj;های اجتماعی مناطق 22گانه شهر تهران را در بر می&zwnj;گیرد. اندازه نمونه این طرح 398 نفر می&zwnj;باشد که با روش نمونه&zwnj;گیری تصادفی به انتخاب نمونه&zwnj;ها اقدام گردیدو پرسشنامه ها به صورت تلفنی تکمیل شد <br /> در مجموع 9/30 درصد از پاسخگویان مرد و 1/69 درصد زن هستند. 1/26 درصد از پاسخگویان زیر 25 سال هستند. اکثریت پاسخگویان (9/46 درصد) دارای دارای تحصیلات راهنمایی و&nbsp; متوسطه می&zwnj;باشند. <br /> براساس یافته&zwnj;های این نظرسنجی ، 80.9 درصد از افراد نمونه از حملات اسرائیل به غزّه اطلاع داشتند و از بین آن دسته از شهروندانی که از حملات اسرائیل به غزّه اطلاع داشته&zwnj;اند، 20.5 درصد آن ها اظهار کرده&zwnj;اند اخبار مربوط به این حملات را در حد کمی پیگیری می&zwnj;کنند. درصد بیشتری از آن ها یعنی 60.6 درصد تاحدودی اخبار مربوط به حملات اسرائیل به غزّه را پیگیری می&zwnj;کنند. همچنین 39 درصد شهروندان، سیاست&zwnj;های ایران را در قبال مسأله فلسطین، مناسب ارزیابی کرده&zwnj;اند، 38.4 درصد این سیاست ها را تاحدودی مناسب قلمداد نموده&zwnj;اند. بیشترین درصد شهروندان یعنی 62.3 درصد، نوع حمایت از مردم فلسطین را کمک&zwnj;های پزشکی و دارویی دانسته&zwnj;اند، 48.7 درصد اظهار کرده&zwnj;اند این نوع حمایت&zwnj;ها بهتر است به صورت حمایت مالی باشد، 30.9 درصد با حمایت معنوی، 26.9 درصد با ارسال تجهیزات نظامی و 22.9 درصد با حمایت دیپلماتیک موافقت نموده&zwnj;&zwnj;اند. کمترین درصد موافقت پاسخگویان در خصوص اعزام نیروی نظامی با 17.1 درصد بوده است. بیش از نیمی از پاسخگویان یعنی 58.8 درصد شهروندان اظهار کرده&zwnj;اند کشورهای اسلامی باید در شرایط فعلی فلسطین، مذاکرات دیپلماتیک را اتخاذ کنند و 13.1 درصد حمله نظامی را پیشنهاد داده&zwnj;اند. 35.4 درصد از شهروندان بهترین راه&zwnj;حل پایان دادن به مسأله فلسطین را نابودی کامل اسرائیل دانسته&zwnj;اند. 29.1 درصد تشکیل دو کشور مستقل و 11.6 درصد تشکیل یک کشور واحد بر اساس انتخابات آزاد را بهترین راه&zwnj;حل در پایان دادن به مسأله فلسطین ذکر کرده&zwnj;اند.همچنین 5.8 درصد شهروندان نیز به مواردی همچون صلح و مذاکره و تحول اساسی در میان اعراب اشاره نموده&zwnj;اند.<br /> </span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir