بررسي ديدگاه شهروندان تهراني درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا( کد:353)
خویش فرمایی
شهروندان 15 سال به بالای تهران
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">بررسي ديدگاه شهروندان تهراني درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا</span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">این پژوهش در مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) با موضوع &laquo;بررسي ديدگاه شهروندان تهراني درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا&raquo; به صورت تلفنی انجام شده است. جامعۀ آماری این طرح کلیۀ شهروندان 15 سال به بالای تهرانی از اقشار و گروه&zwnj;های اجتماعی مناطق 22گانه شهر تهران می باشد که از این میان 547 نفر به عنوان نمونه تحقیق به صورت تصادفی برای پاسخگویی به پرسشنامه انتخاب شدند. <br /> بر اساس نتایج به دست آمده 2/32 درصد از پاسخگویان مرد و 8/67 درصد زن هستند و 1/29 درصد از پاسخگویان زیر 25 سال، 1/26 درصد از 26 تا 35 سال، 8/16 درصد 36 تا 45 سال، 3/14 درصد 46 تا 55 سال و 7/13 درصد بالای 56 سال هستند<br /> یافته های به دست آمده نشان از آن دارد که 79 درصد شهروندان به میزان کمی اخبار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را دنبال کرده&zwnj;اند همچنین&nbsp; 71.1 درصد پاسخگویان، از کاندیداهای اصلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بی&zwnj;اطلاع بوده و یا افراد دیگری را به اشتباه نام برده بودند. 49.9 درصد پاسخگویان نیز تمایل دارند که اوباما برنده این انتخابات باشد در حالی که در مقابل تنها 3.8 درصد پاسخگویان گفته بودند که تمایل دارند مک کین برنده انتخابات باشد. 40.5 درصد نیز بیان کرده&zwnj;اند که نتیجه این انتخابات برای آن ها تفاوتی ندارد. از میان پاسخگویانی که توانسته بودند کاندیداهای اصلی انتخابات را نام ببرند، 62.7 درصد گفته بودند که اوباما برنده انتخابات خواهد شد. در مقابل تنها 12.7 درصد به مک کین بعنوان برنده انتخابات اشاره شده بود. براساس نتایج بدست آمده 52.5 درصد افراد عنوان کرده بودند که اوباما در صورت پیروزی در انتخابات، سیاست&zwnj;های ملایم&zwnj;تری را در برابر ایران اتخاذ خواهد کرد .<br /> </span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir