دیدگاه شهروندان درباره خاموشی‌های اخیر(4-352)
خویش فرمایی
شهروندان بالای 15سال تهران
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">دیدگاه شهروندان درباره خاموشی&zwnj;های اخیر</span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">این نظرسنجی با عنوان&nbsp; &laquo;دیدگاه شهروندان درباره خاموشی&zwnj;های اخیر&raquo;&nbsp; می&zwnj;باشد که به صورت خویش فرمایی توسط ایسپا انجام شد.&nbsp; جامعۀ آماری این طرح کلیۀ شهروندان 15 سال به بالای تهرانی از کلیه اقشار و گروه&zwnj;های اجتماعی مناطق 22گانه شهر تهران را در بر می&zwnj;گیرد. حجم نمونه این طرح 1033 نفر می&zwnj;باشد که با روش نمونه&zwnj;گیری چند مرحله&zwnj;ای نسبت به انتخاب نمونه&zwnj;ها اقدام گردید.<br /> سیمای پاسخگویان بدین قرار است که 1/51 درصد از پاسخگویان مرد و 9/48 درصد زن هستند. بیشترین افراد پاسخگو (6/28 درصد ) زیر 25 سال و 4/56 درصد دارای تحصیلات متوسطه می باشند.<br /> براساس نتایج به دست آمده می&zwnj;توان این گونه بیان کرد که 16.5 درصد پاسخگویان خاموشی&zwnj;های اخیر را در شرایط فعلی ضروری دانسته&zwnj;اند و در مقابل 48.5 درصد پاسخگویان چنین ضرورتی را تشخیص نداده&zwnj;اند. همچنین درصد کثیری از پاسخگويان (59.6 درصد) بیان کرده&zwnj;اند که خاموشی&zwnj;ها به میزان زیادی باعث ایجاد مشکل در امور روزمره شهروندان شده است، بر همین اساس33.4 درصد از پاسخگویان کم آبي و خشکسالي، 19.4 درصد پاسخگویان نیز صادارات برق ، 14.5درصد ضعف زير ساختهاي صنعت برق ، 7 درصد شهروندان نیز، تحریم&zwnj;های خارجی را علت این خاموشی&zwnj;ها دانسته&zwnj; اند . در خصوص اجرای یکسان برنامه خاموشی&zwnj;ها، در مناطق مختلف شهر تهران، 44.1 درصد پاسخگویان بر این باورند که خاموشی&zwnj;ها فقط در برخی مناطق اعمال می&zwnj;شود. اما در مقابل 41.2 درصد پاسخگویان اعتقاد دارند که خاموشی&zwnj;های اخیر به طور یکسان در همه مناطق اجرا می&zwnj;شود. از سویی دیگر 33 درصد پاسخگویان گفته&zwnj;اند که خاموشی&zwnj;های اخیر تأثیر زیادی در کاهش مصرف برق توسط مردم داشته است و در مقابل 31.9 درصد تأثیر این خاموشی&zwnj;ها بر مصرف برق توسط مردم را در حد کمی ارزیابی کرده&zwnj;اند. 28.7 درصد شهروندان بیان کرده اند که برنامه خاموشی&zwnj;ها طبق برنامه&zwnj;های اعلام شده به میزان کمی رعایت شده است.همچنین بیشترین محل اسراف برق از نظر پاسخگویان مربوط به مغازه&zwnj;ها و فروشگاهها با 22.2 درصد بوده است. در مرتبه بعدی، 14.9 درصد افراد نمونه اظهار داشته&zwnj;اند مراکز تولیدی، تجاری و صنعتی نیز سهم بیشتری در اسراف برق دارند. استفاده از وسایل برقی در منازل با 13.2 درصد، مراکز اداری و دولتی با 13.0 درصد، خیابان ها و معابر عمومی با 12.8 درصد و اماکن عمومی و تفریحی با 8.4 درصد در رتبه&zwnj;های بعدی قرار دارند. <br /> </span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir