دیدگاه شهروندان تهرانی درباره عملکرد دولت احمدی‌نژاد (کد:1/286)
کارفرمایی
شهروندان بالای 15سال تهرانی
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">دیدگاه شهروندان تهرانی درباره عملکرد دولت احمدی&zwnj;نژاد</span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">بررسی عملکرد دولت نهم&nbsp; از جمله موضوعات نظرسنجی &laquo;مسائل روز&raquo; ایسپا در مهر ماه 1385 بود. در این نظرسنجی تعداد 1115 نفر از شهروندان که با روش نمونه&zwnj;گیری چند مرحله&zwnj;ایی از میان شهروندان بالای 15 سال مناطق 22 گانه تهران انتخاب شدند، پاسخگوی سوالات ایسپا بودند. روش انجام این تحقیق پیمایشی بود و ابزار گردآوری اطلاعات، پرسشنامه بود.<br /> بر اساس این نظرسنجی 3/52 درصد پاسخگویان سخنرانی دکتر احمدی&zwnj;نژاد را در سازمان ملل شنیده&zwnj;اند، 5/69 درصد این سخنرانی را خوب و بسیار خوب ارزیابی کرده بودند ، از نظر 8/14 درصد متوسط بوده و از نظر 7/12 درصد ضعیف ارزیابی شده بود. در سوال دیگر از میزان تحقق وعده&zwnj;های رئیس جمهور سوال شده که در پاسخ به آن&nbsp; 9/21 درصد عقیده داشتند آقای احمدی&zwnj;نژاد توانسته است به میزان زیادی وعده&zwnj;هایش را محقق کند، 42 درصد تحقق وعده&zwnj;ها را کم ارزیابی کرده و 3/28 درصد تا حدودی تحقق وعده&zwnj;های رئیس جمهور را محقق شده دانسته&zwnj;اند، از نظر 9/44 درصد پاسخگویان اقدامات احمدی&zwnj;نژاد باعث بهبود و ارتقای موقعیت جهانی کشورمان شده است. 5/17 درصد این اقدامات را باعث تضعیف جایگاه ایران عنوان کرده&zwnj;اند و از نظر 5/16 درصد اقدامات ایشان تاثیری بر جایگاه بین&zwnj;المللی ایران نداشته است. در خصوص محبوبیت رئیس جمهور ، از نظر 59 درصد شهروندان تهرانی آقای احمدی&zwnj;نژاد در بین مردم دارای محبوبیت زیاد و بسیار زیاد است، 1/21 درصد محبوبیت ایشان را متوسط&nbsp; ارزیابی کرده و 13 درصد کم دانسته&zwnj;اند. همچنین 9/43 درصد&nbsp; پاسخگویان توانایی آقای احمدی&zwnj;نژاد را زیاد و بسیار زیاد دانسته&zwnj;اند، از نظر 7/23 درصد توانایی اجرایی ایشان متوسط و از نظر 5/24 درصد&nbsp; نیز توانایی ایشان کم عنوان شده است. 2/54 درصد شهروندان گفته&zwnj;اند که به میزان زیادی به آقای&nbsp; احمدی نژاد در اداره کشور اعتماد دارند.<br /> </span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir