ارزيابي شهروندان از عملکرد دولت نهم(2-352)
خویش فرمایی
شهروندان بالای 15سال تهرانی
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">ارزيابي شهروندان از عملکرد دولت نهم</span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">این نظرسنجی به منظور &laquo;ارزيابي شهروندان از عملکرد دولت نهم&raquo; می&zwnj;باشد که به صورت خویش فرمایی توسط ایسپا انجام شده است. جامعۀ آماری این طرح کلیۀ شهروندان 15 سال به بالای تهرانی از کلیه اقشار و گروه&zwnj;های اجتماعی مناطق 22گانه شهر تهران را در بر می&zwnj;گیرد. حجم نمونه این طرح 1033 نفر می&zwnj;باشد که با روش نمونه&zwnj;گیری چند مرحله&zwnj;ای نسبت به انتخاب نمونه&zwnj;ها اقدام گردید.<br /> در مجموع 1/51 درصد از پاسخگویان مرد و 9/48 درصد زن هستند. بیشترین افراد پاسخگو (6/28 درصد) زیر 25 سال و 4/56 درصد دارای تحصیلات متوسطه می&zwnj;باشند.<br /> یافته&zwnj;های به دست آمده حاکی از آن است که&nbsp; 9/24 درصد از پاسخگويان محبوبيت آقاي احمدي&zwnj;نژاد را زياد مي&zwnj;دانند. همچنین&nbsp; 6/61 درصد از پاسخگويان معتقدند كه محبوبيت وی در مقايسه با گذشته كمتر شده است. همچنین 75/53 درصد پاسخگویان عملکرد دولت را در خصوص تحقق عدالت اجتماعي ناموفق ارزيابي كرده&zwnj;اند و 7/24 درصد پاسخگویان عملکرد دولت را موفق دانسته&zwnj;اند. حال آن که اکثر پاسخگویان (3/87 درصد) عملکرد دولت را&nbsp; در زمینه کنترل گرانی و تورم ناموفق می&zwnj;بینند و 4/24 درصد پاسخگویان اظهار داشته&zwnj;اند دولت آقای احمدی&zwnj;نژاد در تحقق آزادی&zwnj;های فردی و اجتماعی موفق بوده است. همین طور 49 درصد نیز معتقدند عملکرد دولت در این خصوص ناموفق بوده است و کمتر از نیمی از پاسخگویان (9/40 درصد) اظهار داشته&zwnj;اند دولت در تحقق ارزشهای اسلامی موفق عمل کرده است. در&nbsp; مجموع&nbsp; 9/30 درصد دولت را در زمينه سياست خارجي موفق دانسته&zwnj;اند. اين&nbsp;در حالي است كه 6/41 درصد افراد نمونه، عملكرد دولت را در حوزه سياست خارجي ناموفق ارزيابي كرده&zwnj;اند. 5/40 درصد پاسخگویان عملکرد دولت را در مبارزه با مفسدین اقتصادی ناموفق می&zwnj;دانند. در مورد رضایت پاسخگویان از عملکرد کلی دولت، 4/15 درصد اظهار داشته&zwnj;اند که در این مورد رضایت زیادی دارند. در مقابل، 9/51 درصد از عملکرد دولت ناراضی هستند.<br /> </span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir