ارزيابي شهروندان از وضعیت مسکن(6-352)
کارفرمایی
شهروندان بالای 15سال تهران
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">ارزيابي شهروندان از وضعیت مسکن</span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">این نظرسنجی با عنوان &laquo;ارزيابي شهروندان از وضعیت مسکن&raquo; می&zwnj;باشد که در مرداد ماه 87 به صورت خویش فرمایی توسط ایسپا انجام شد. جامعۀ آماری این طرح کلیۀ شهروندان 15 سال به بالای تهرانی از کلیه اقشار و گروه&zwnj;های اجتماعی مناطق 22گانه شهر تهران را در بر می&zwnj;گیرد. حجم نمونه این طرح 1033 نفر می&zwnj;باشد که با روش نمونه&zwnj;گیری چند مرحله&zwnj;ای نسبت به انتخاب نمونه&zwnj;ها اقدام گردید.<br /> سیمای پاسخگویان بدین قرار است که 1/51 درصد از پاسخگویان مرد و 9/48 درصد زن هستند. بیشترین افراد پاسخگو (6/28 درصد) زیر 25 سال و 4/56 درصد دارای تحصیلات متوسطه می&zwnj;باشند.<br /> نتایج حکایت از آن دارد که&nbsp; 54 درصد از شهروندان اظهار داشته&zwnj;اند قیمت مسکن در دو ماه اخیر گرانتر شده است. بر این اساس، 17.2 درصد از شهروندان در طرح زمين&zwnj;هاي 99 ساله، 2.3 درصد در طرح نوسازی شهرداری، 0.3 درصد در مسکن مهر و 0.1 درصد در بخش مسکن فرهنگیان&nbsp; ثبت&zwnj;نام کرده&zwnj;اند، این در حالی است که 79.4 درصد اظهار داشته&zwnj;اند در هیچ یک از طرح&zwnj;های تسهیلات مسکن ثبت&zwnj;نام نکرده&zwnj;اند.این در حالیست که 14.6 درصد از آن هایی که در طرح&zwnj;های تسهیلات مسکن اجرا شده توسط دولت و دیگر نهادها، ثبت&zwnj;نام کرده&zwnj;اند، اظهار داشته&zwnj;اند از ثبت&zwnj;نام خود نتیجه گرفته&zwnj;اند، در حالی که 84.9 درصد آن ها از ثبت&zwnj;نام خود در طرح&zwnj;های تسهیلات مسکن نتیجه نگرفته&zwnj;اند. همچنین تنها 20 درصد شهروندانی که از ثبت&zwnj;نام در طرح&zwnj;های تسهیلات مسکن نتیجه&zwnj; گرفته&zwnj;اند میزان رضایت خود را از نتیجه&zwnj; ثبت&zwnj;نام زیاد اعلام کرده&zwnj;اند. <br /> </span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir