بررسی دیدگاه شهروندان تهرانی درباره اتوبوس‌های BRT و ماشین‌های ون (کد:3/320)
خویش فرمایی
شهروندان تهرانی15 سال به بالا
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">بررسی دیدگاه شهروندان تهرانی درباره اتوبوس&zwnj;های BRT و ماشین&zwnj;های ون</span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">این نظرسنجی معطوف به بررسی دیدگاه شهروندان درباره اتوبوس&zwnj;های BRT و ماشین&zwnj;های ون است. یافته های پژوهش به قرار ذیل می باشد: <br /> * در مورد اتوبوسهای: BRT اکثر پاسخگويان(9/65 درصد) اظهار داشته&zwnj;اند با اتوبوسهای BRTآشنایی ندارند. این در حالی است که 3/9 درصد پاسخگویان میزان استفاده خود را در رفت و آمدهای روزانه از اتوبوسهای&nbsp; BRTدر حد بالایی اظهار کرده&zwnj;اند. 1/17 درصد آنها نیز اعلام کرده&zwnj;اند از اتوبوسهای BRT در حد کم و خیلی کم استفاده می&zwnj;کنند. آن دسته از پاسخگویانی که با این اتوبوس آشنایی دارند 2/52 درصد معتقدند راه اندازی اتوبوسهای BRTدر حد زیاد و خیلی زیادی در بهبود وضعیت حمل و نقل شهر تهران تأثیر داشته است این نسبت در میان افرادی که این تأثیر را در حد کم و خیلی کم ارزیابی کرده&zwnj;اند، 3/17 درصد است. از کل پاسخگویانی که اظهار کرده&zwnj;اند از اتوبوسهای BRT در رفت و آمدهای خود استفاده می&zwnj;کنند، 8/46 درصد آنها از تغییرات ایجاد شده در ایستگاه&zwnj;های اتوبوسها BRT رضایت بالایی دارند، این در حالی است که 9/18 درصد آنها در این خصوص رضایت پایینی دارند. 8/13 درصد نیز از این تغییرات تاحدی راضی هستند. نکته قابل توجه اینکه 20.2 درصد نیز اعلام کرده&zwnj;اند از تغییرات ایجاد شده در ایستگاه&zwnj;ها اطلاعی ندارند.<br /> * در مورد ماشینهای ون: 7/57 درصد از افراد نمونه اظهار کرده&zwnj;اند با ماشینهای ون آشنایی ندارند. تنها 1/6 درصد افراد نمونه از&nbsp; این ماشینها در رفت و آمدهای روزانه در حد زیاد و خیلی زیادی استفاده می&zwnj;کنند و 4/26 درصد آنها میزان استفاده خود را از ماشینهای ون در حد کم و خیلی&zwnj;کم اعلام کرده&zwnj;اند. آن دسته از افرادی که از ماشینهای ون در رفت و آمدهای روزانه استفاده می&zwnj;کنند 5/48 درصد آنها تأثیر راه اندازی ماشینهای ون را در بهبود وضعیت حمل و نقل در حد زیاد و خیلی زیاد ارزیابی کرده&zwnj;اند و 6/17 درصد آنها اظهار داشته&zwnj;اند راه&zwnj;اندازی ماشینهای ون در بهبود وضعیت حمل و نقل در حد کم و خیلی کمی تأثیر داشته است. همچنین 28 درصد نیز اعلام کرده&zwnj;اند این ماشینها در بهبود وضعیت حمل و نقل تاحدی تأثیر داشته است. همچنین44 درصد آنها کرایه این ماشینها را مناسب ارزیابی کرده&zwnj;اند. درصد افرادی که کرایه ماشینهای ون را نامناسب و بسیار نامناسب ارزیابی کرده&zwnj;اند 5/29 درصد می&zwnj;باشد. 8/22 درصد نیز اعلام کرده&zwnj;اند کرایه این ماشینها تا حدودی مناسب است.&nbsp; <br /> </span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir