بررسی دیدگاه شهروندان تهرانی درباره سفر بوش به خاورمیانه و حمله اسرائیل به غزّه (کد:6/320)
خویش فرمایی
شهروندان تهرانی15 سال به بالا
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">بررسی دیدگاه شهروندان تهرانی درباره سفر بوش به خاورمیانه و حمله اسرائیل به غزّه</span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">این نظرسنجی معطوف به بررسی دیدگاه شهروندان درباره سفر بوش به خاورمیانه و حمله اسرائیل به غزّه است. یافته های پژوهش به قرار ذیل می باشد: <br /> 17.4 درصد از پاسخگویان اخبار مربوط به حملات اخیر اسرائیل به فلسطین را زیاد دنبال می&zwnj;کردند در حالیکه بیش از نیمی از پاسخگویان (59.1 درصد) این خبرها را در حد کم و خیلی کم و 22.3 نیز تاحدودی یپیگیر اخبار مربوط به حملات اسرائیل به فلسطین هستند. 35.6 درصد از پاسخگویان اظهار داشته&zwnj;اند، سفر بوش در حملات اخیر رژیم صهیونیست به غزّه در حد زیاد و خیلی زیاد تأثیر داشته است. این نسبت در میان افرادی که اعلام کرده&zwnj;اند سفر بوش چندان تأثیری نداشته است، 15.6 درصد می&zwnj;باشد. همچنین 38.3 درصد از افراد از تأثیر این سفر بوش اظهار بی&zwnj;اطلاعی کرده&not;اند. اما 20.4 درصد از پاسخگویان معتقد بودند سفر بوش به خاورمیانه می&zwnj;تواند تأثیر زیادی بر روابط ایران با کشورهای منطقه بگذارد. درصد افرادی که این تأثیر را در حد کم و خیلی کم ارزیابی کرده&zwnj;اند، 25.3 می&zwnj;باشد. همچنین 39.8 درصد از افراد نمونه از میزان این تأثیرگذاری اظهار بی&zwnj;اطلاعی کرده&zwnj;اند. 38.2 درصد افراد نمونه اذعان داشته&zwnj;اند بوش در سفر خود به خاورمیانه در حد کم و خیلی کمی توانسته است به اهداف مورد نظرش دست پیدا کند. این در حالی است که فقط 8.9 درصد عکس این نظر را اعلام کرده&zwnj;اند. درصد قابل توجهی از پاسخگویان نیز (42.3 درصد) گفته&zwnj;اند از دستیابی بوش به اهداف خود در خاورمیانه اطلاعی ندارند.<br /> </span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir