بررسی عملکرد شهرداری از نگاه شهروندان تهرانی (کد:1/310)
خویش فرمایی
شهروندان تهرانی15 سال به بالا
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">&nbsp;بررسی عملکرد شهرداری از نگاه شهروندان تهرانی</span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">بررسی عملکرد شهرداری از جمله موضوعات نظرسنجی &laquo;مسائل روز&raquo; ایسپا درآبان ماه 1386 بود. در این نظرسنجی تعداد 1201 نفر از شهروندان که با روش نمونه&zwnj;گیری چند مرحله&zwnj;ایی از میان شهروندان بالای 15 سال مناطق 22 گانه تهران انتخاب شدند، پاسخگوی سوالات ایسپا بودند. روش انجام این تحقیق پیمایشی بود و ابزار گردآوری اطلاعات، پرسشنامه بود. یافته&zwnj;های پژوهش به قرار ذیل می باشد: <br /> 38.6 درصد از شهروندان تهرانی عملکرد قالیباف را خوب و خیلی خوب ارزیابی کرده&zwnj;اند و 29.1 درصد آن را بینابین و 30.4 درصد نیز عملکرد شهردار تهران را بد و خیلی بد ارزیابی کرده&zwnj;اند. همچنین 36.6 درصد پاسخگویان تاثیر طرح جهادی 137 را در بهبود وضعیت شهروندان زیاد ارزیابی نموده&zwnj;اند. در مقابل از نظر 33.7 درصد پاسخگویان این طرح&zwnj;ها، تاثیر کمی در بهبود وضعیت شهر داشته&zwnj;اند. 23.1 درصد پاسخگویان نیز تاثیر طرح جهادی 137 به بهبود وضعیت شهر را در حد متوسط ارزیابی کرده&zwnj;اند. از نظر 48.4 درصد پاسخگویان وضعیت حمل و نقل عمومی نسبت به گذشته بهتر شده است. 30.5 درصد معتقدند که فرقی نکرده است. اما 12.2 درصد پاسخگویان بر این اعتقاد هستند که وضعیت بدتر شده است و 3.5 درصد اظهار داشتند که خیلی بدتر شده است. همچنین23.8 درصد پاسخگویان از اتوبوس&zwnj; BRT استفاده کرده&zwnj;اند. از میان پاسخگویانی که از اتوبوس&zwnj;های BRT استفاده کرده&zwnj;اند،&nbsp; 73.8 درصد به میزان زیاد و خیلی زیاد از این اتوبوس&zwnj;ها رضایت دارند. در مقابل تنها 9.4 درصد پاسخگویان رضایت کمی از اتوبوس&zwnj;های BRT داشته&zwnj;اند</span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir