تازه‌ترین نظرسنجی موسسه یوگاو؛ مردم بریتانیا به یک اندازه با اسرائیل و فلسطین همدردی می‌کنند
تازه‌ترین نظرسنجی موسسه یوگاو؛ مردم بریتانیا به یک اندازه با اسرائیل و فلسطین همدردی می‌کنند
شنبه, 20 آبان,1402

 

بعد از شدت گرفتن مناقشات و درگیری میان فلسطین و اسرائیل، موسسه نظرسنجی یوگاو در یک نظرسنجی با اندازه نمونه 2045 نفر و جامعه آماری افراد بالای 18 سال ساکن در بریتانیا (انگلیس، ولز و اسکاتلند) در نوامبر 2023 (10 و 11 آبان 1402)، میزان احساس و همدری مردم بریتانیا با دو طرف مناقشه را مورد سنجش قرار داده است.

 

نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد 19 درصد مردم بریتانیا با فلسطین در مناقشات و درگیری اخیر احساس همدردی کردند. در طرف مقابل نیز 19 درصد از مردم بریتانیا با اسرائیل در مناقشات اخیر احساس همدری کردند. 31 درصد نیز پاسخ دادند با هر دو طرف درگیر، احساس همدردی می‌کنند.

 

میزان همدردی با فلسطین میان گروه‌های مختلف جمعیتی، متفاوت است. 20 درصد از مردان و 18 درصد از زنان با فلسطین ابراز همدردی کرده‌اند. جوانان 18 تا 24 سال بیش از سایر گروه‌های سنی با فلسطین احساس همدردی کرده‌اند (37 درصد). افراد 25 تا 49 سال با 21 درصد، افراد 50 تا 64 سال با 13 درصد و افراد بالای 65 سال با 12 درصد اعلام کردند که از طرف فلسطینی در مناقشه اخیر طرفداری می‌کنند. همچنین مردم اسکاتلند (31 درصد) بیشتر از مردم ولز (16 درصد) و انگلیس (18 درصد) از طرف فلسطینی طرفداری کردهاند.

 

 

درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir