آیا مهاجران تمایلی برای برگشت به کشوری که درآن متولد شده اند دارند؟
آیا مهاجران تمایلی برای برگشت به کشوری که درآن متولد شده اند دارند؟
یکشنبه, 29 دی,1398

آیا مهاجران تمایلی برای برگشت به کشوری که درآن متولد شده اند دارند؟


گروه ترجمه ایسپا: حدیث میرزامحمدی


بسیاری از رهبران خواهان بازگشت هموطنانشان به کشور خودشان هستند. اما نتایج نظرسنجی گالوپ نشان می دهد بیشتر مهاجران تمایلی برای بازگشت به کشورشان ندارند.
اکثر مهاجران (77 درصد) گفته اند مایلند همان کشوری که هستند بمانند و درصد کمی علاقمند بوده اند مجدد تغییر مکان دهند و اگرهم مایل به مهاجرت مجدد بوده اند مقصد مورد نظرشان کشور خودشان نبوده است. 16 درصد مهاجران گفته اند مایلند به کشور دیگری مهاجرت کنند و کمتر از نیمی از این گروه (7 درصد) گفته اند دوست دارند به کشوری که در آن متولد شده اند بازگردند.

بیشترین تمایل به بازگشت به کشور بین مهاجران عربستان سعودی (30 درصد)، استرالیا (21 درصد) و ترکیه (20 درصد) می باشد و در مقابل کمترین تمایل برای بازگشت به وطن بین مهاجران از کشورهای ایران، بوسنی و هرزگوین، عراق و قزاقستان با یک درصد می باشد.

 

نتایج این نظرسنجی برگرفته از مصاحبه با نزدیک به 64000 نفر از نسل اولی های مهاجر بین 160 کشور است که 15 سال به بالا بوده اند. این پیمایش بین سالهای 2010 تا 2018 انجام شده است.
در این پیمایش گالوپ مهاجران را با این سوال شناسایی کرده است که آیا در کشوری که زندگی می کنند متولد شده اند؟ و اگر نه در چه کشوری متولد شده اند؟ همچنین از پاسخگویان پرسیده است تمایل به مهاجرت از کشوری که در آن هستند دارند؟ در صورت تمایل دوست دارند به چه کشوری مهاجرت کنند؟ 

درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir