مردم پس انداز خود را چگونه مدیریت می کنند؟
مردم پس انداز خود را چگونه مدیریت می کنند؟
دوشنبه, 13 خرداد,1398

مردم پس انداز خود را چگونه مدیریت می کنند؟

در بخشی از نظرسنجی ملی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) که در روزهای 31 اردیبهشت و 1 خرداد ماه 98 به صورت تلفنی با جامعه آماری شهروندان کل کشور(اعم از شهر و روستا) انجام شد، از پاسخگویان پرسیده شده است: «هر خانواده ای ممکن است در زندگی بتواند پس انداز کند. شما ترجیح می دهید پس انداز خود را چگونه مدیریت کنید؟» 24.8 درصد پاسخگویان اعلام کرده اند در بانک، 14.9 درصد در زمین و مسکن، 1.5 درصد در بورس پس انداز می کنند. 9.9 درصد مردم اعلام کردند طلا و سکه و 1.2 درصد ارز و دلار خریداری می کنند.  10.6 درصد پاسخگویان ترجیح می دهند پس انداز خود را صرف اشتغال زایی و کارآفرینی کنند. 34.3 درصد پاسخگویان اعلام کرده اند پس اندازی ندارند.

درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir