انتشار بهارانه اثر جدید از ایسپا؛ پیمایش ملی کیفیت زندگی مردم ایران
انتشار بهارانه اثر جدید از ایسپا؛ پیمایش ملی کیفیت زندگی مردم ایران
یکشنبه, 25 شهریور,1397

انتشار بهارانه اثر جدید از ایسپا؛ پیمایش ملی کیفیت زندگی مردم ایران

باتوجه به چند بعدی و چند وجهی بودن مقوله کیفیت زندگی، هریک از محققین رویکرد خاصی را در تحلیل های خود به کار گرفته اند و در تحقیقات خود مولفه های محیطی، اجتماعی، اقتصادی و غیره را مورد استفاده قرار داده اند. اما با وجود تعاریف گوناگون و در نتیجه تنوع رویکردها، بر دو مولفه اصلی کیفیت زندگی تا حدی اتفاق نظر وجود دارد: عوامل خارجی زندگی شخصی (شاخص های عینی) و اداراکات درونی افراد از این عوامل خارجی (شاخص های ذهنی). از نگاه سازمان جهانی بهداشت کیفیت زندگی مفهومی فراگیر است که سلامت جسمانی، سلامت روانی، سلامت اجتماعی (روابط فردی و اجتماعی) و سلامت محیطی را دربر می گیرد و بر ادراک فرد مبتنی است. مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) با درک اهمیت موضوع کیفیت زندگی، به بررسی و سنجش کیفیت زندگی شهروندان کشور، در ابعاد جسمانی، محیطی و سلامت اجتماعی بر مبنای پرسشنامه سازمان جهانی پرداخته است.

کتاب «پیمایش ملی کیفیت زندگی مردم ایران» توسط انتشارات جهاددانشگاهی در 287 صفحه و با قیمت 20000 هزارتومان روانه بازار نشر شده است و علاقه مندان جهت تهیه کتاب می توانند با شماره تلفن 66487625 الی 6 و یا با روابط عمومی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) تماس حاصل نمایند.

درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir